Roadie
1396/07/05 06:11:35

تاثیر انجیر بر کاهش کلسترول و فشار خون

انجیر به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی معتبر در مدیترانه، یکی از مهمترین عوامل کاهش سطح کلسترول در افرادی که در منطقه مدیترانه زندگی می کنند، مورد توجه قرار گرفته است. فیبرها می توانند به شما کمک کنند تا بتوانید کلسترول خود را به طور طبیعی بازگردانید اگر شما انجیر را در بخشی از رژیم غذایی خود قرار دهید، با نتایج موثری شگفت زده خواهید شد.

یونجه ها در یونان کلاسیک بسیار اهمیت داشتند که ورزشکاران آنها را قبل از ورود به رقابت می خوردند. علاوه بر این، هر بار که یک شهر جدید تاسیس می شد، یک درخت انجیر در آن کاشته می شد.

فیبر فراوانی که در انجیر وجود دارد باعث کاهش سطح کلسترول خواهد شد.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

فیبر

فیبر چیزی است که گیاهان ساختار آنها را تشکیل می دهد. این گیاه به طور عمده در میوه ها، سبزیجات، حبوبات، آجیل ها و دانه ها، و همچنین دانه های کامل یافت می شود. فیبر بخشی از گیاهان است که سیستم های ما نمی توانند شکست بخورند زیرا آنها مکانیسم مناسب برای انجام این کار را ندارند. در نتیجه، سلول های ما برای استفاده از فیبر بسیار کمی استفاده می کنند. فیبر می تواند محلول و غیر محلول باشد، و بیشتر مواد غذایی گیاهی حاوی ترکیبی از هر دو هستند.

1. فیبر محلول به این معنی است که فیبر در آب حل می شود و یک خمیر ژله مانند با سایر غذاهای روده را تشکیل می دهد. این ویژگی بسیار مهم است زیرا باعث کاهش کلسترول در خون می شود. فیبر محلول نه تنها LDL کلسترول را کاهش می دهد، بلکه باعث کاهش کلسترول HDL، می شود.

2. فیبر نامحلول بر کلسترول اثر ندارد، اما برای کل بدن ما بسیار مفید است زیرا به عنوان یک ملین طبیعی عمل می کند. (مطالعه کنید: بررسی امکان بوجود آمدن بیماری در انجیر)

 

چگونه انجیر ها کلسترول را از سیستم شما حذف می کنند

صفرا، تولید شده توسط کبد، یک ماده ضروری برای شکستن چربی است که در غذا مصرف می کنیم.

برای تولید صفرا، کبد کلسترول را از خون می گیرد، آن را به صفرا تبدیل می کند و آن را به کیسه صفرا جایی که تا زمانی که مورد نیاز است ذخیره کند. سپس، هنگام خوردن، کیسه صفرا، صفرا را به روده می فرستد تا بخشی از مواد غذایی را تجزیه کند. هنگامی که صفرا کار خود را در روده انجام داده است، یکی از دوم مورد ممکن است رخ دهد:

اگر وعده غذایی ما به اندازه کافی فیبر محلول باشد، فیبر صفرا را جذب می کند و از طریق مدفوع خارج می شود. هنگامی که صفرا حذف می شود، کبد با کشیدن کلسترول از خون برای ایجاد صفرا جدید پاسخ می دهد. نتیجه کلسترول کمتر در سیستم ما جریان دارد.

اگر غذا ما فیبر محلول نداشته باشد، صفرا از بدن خارج نمی شود. در این مورد، کبد نیازی به جذب کلسترول بیشتر از خون برای تولید صفرا بیشتر ندارد، زیرا موجود در سیستم بسیار زیاد است. نتیجه کلسترول بیشتری است که در رگ های خونی ما حرکت می کند.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر پرک به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

آبمیوه ها حتی از تشکیل کلسترول جلوگیری می کنند.

هنگامی که غذای ما شامل فیبر محلول می شود، باکتری ها در کولون آن را جذب می کنند. این تخمیر باعث ایجاد ترکیبات خاصی می شود که باعث جلوگیری از تشکیل کلسترول می شوند. و باعث می شود که سطح کلسترول تجمع یافته در رگ های خونی کاهش یابد.

فشار خون بالا

انجیرها مقدار زیادی از مواد معدنی مانند پتاسیم، منیزیم و کلسیم، سه ماده معدنی ضروری برای سلامتی قلب ما را به خود اختصاص می دهند. از سوی دیگر، آنها در سدیم بسیار پایین هستند، که مهمترین عامل فشار خون بالا است. بنابراین، با استفاده از مواد معدنی آنها، انجیرها می توانند به کاهش فشار خون بالا، یک خطر بزرگ برای آترواسکلروز و سکته مغزی کمک کنند.

پتاسیم برای انتقال و تولید امواج عصبی و همچنین فعالیت عضلانی عادی بسیار حیاتی است. این در تعادل آب داخل و خارج سلول های ما دخیل است. به یاد داشته باشید که قلب عضله است و در نتیجه نیاز به مقدار کافی پتاسیم دارد. پتاسیم دارای خواص دیورتیک است که در موارد فشار خون بالا بسیار توصیه می شود. انجیر برای افرادی که نیاز به کنترل پتاسیم به علت بیماری کلیوی توصیه نمی شود.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

منیزیم برای عملکرد سیستم عصبی و عضلات مانند قلب ما حیاتی است.

کلسیم یک ماده معدنی است که نیاز دارد نه تنها برای ساختن استخوان های قوی، بلکه برای کار با منیزیم در انتقال و تولید ضربانهای عصبی سلول های ما و همچنین عضلات ما موثر است. اکثریت مردم کلسیوم خود را از محصولات لبنی به دست می آورند. شکلات یک جایگزین بسیار عالی است، مخصوصا برای کسانی که لاکتوز را تحمل می کنند. (مطالعه کنید: خواص انجیر خشک برای درمان بیماری ها)

 

ارزش تغذیه انجیر در هر 100 گرم یا 3.5 اونس

انجیر تازه 53 کالری، 1.6 گرم فیبر، 44 میلی گرم کلسیم و 1.1 میلی گرم سدیم را شامل می شود.

انجیر خشک شده با 272 کالری، 12.9 گرم فیبر، 193 میلی گرم کلسیم و 40 میلی گرم سدیم کمک می کند.

 

نتیجه گیری

انجیر یک میوه مدیترانه ای است که می تواند کلسترول و فشار خون بالا را کاهش دهد. آنها همچنین دارای آنتی اکسیدان هایی مانند پلی فنل هستند، همان مواد موجود در انگور یا شراب. پلی فنول ها، از طریق فعالیت آنتی اکسیدانی، به شریان های سالم کمک می کنند. بنابراین، دفعه بعد که به بازار می روید، به دنبال انجیر هستید، تازه یا خشک. شما می دانید که شما به سلامت قلب خود کمک می کنید.

 

خرید انجیر - فروشگاه اینترنتی - خرید آنلاین - خرید انجیر خشک - آجیل - خرید اینترنتی - خشکبار - خرید آجیل - خرید خشکبار - فروشگاه آنلاین - فروشگاه اینترنتی برداری - خرید فروش اینترنتی - برداری- خواص انجیر - خواص آجیل - خواص انجیر خشک - خواص خشکبار - فروش