Roadie
1396/06/22 05:06:28

خواص گردو برای بدن

مزایای سلامت گردو

 

مزایای سلامتی بسیاری از گردو وجود دارد. از جمله مهمترین مواردی که از طریق تحقیق در طول سال ها ایجاد شده اند شامل موارد زیر است.

 

بهبود ویژگی های قلب: گردو سرشار از امگا 3 هستند و یک منبع غنی از اسیدهای اشباع نشده چرب (72٪)، و در اسید اولئیک. آنها همچنین حاوی اسیدهای چرب ضروری مانند اسید لینولئیک، اسید آلفا لینولنیک و اسید آراکیدونیک هستند. مطالعات علمی نشان می دهد که مصرف گردو در هر رژیم غذایی کمک می کند تا از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری شود که از طریق عرضه چربی های سالم افزایش می یابد. مصرف گردو باعث کاهش کلسترول بد و افزایش سطح کلسترول خوب می شود.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید گردو به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

 

بهبود سلامت استخوان: اسیدهای چرب ضروری در گردو اطمینان از سلامت استخوان ها است. این افزایش جذب کلسیم و آزاد شدن آن، در حالی که دفع کلسیم در ادرار کاهش می یابد.

 

بهبود متابولیسم: یکی از مزایای سلامت گردو، بهبود سوخت و ساز بدن است. این مواد همراه با مواد معدنی اسید چرب ضروری برای بدن هستند. مواد معدنی، مانند منگنز، مس، پتاسیم، کلسیم، آهن، منیزیم، روی و سلنیوم نیز با گردو عرضه می شود. این مواد معدنی به فعالیتهای متابولیک مانند رشد، تولید اسپرم، هضم و سنتز اسید نوکلیک کمک می کنند.

 

کنترل دیابت: افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند، به طور منظم خوردن گردو را فراموش نکنند. در مقاله ای تحت عنوان "تاثیر آجیل در دیابت و خطر ابتلا به دیابت،" لاوجوی (2005) اشاره می کند که گنجاندن آجیل خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را کاهش می دهد.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

 

مبارزه با سرطان: برخی از اجزای گردو دارای توانایی کنترل رشد سلول های سرطانی در بدن هستند. بر اساس مطالعه Carvalho و همکاران، ترکیبات فنلی در آنتی اکسیدان ها دارای توانایی کنترل در سلول های سرطانی انسان هستند. (2010) در دانشگاه پرتغال.

 

خواص ضد التهابی: ترکیبات پلی فنل و فیتو شیمیایی در گردو باعث کاهش اثرات التهاب در بدن می شود. این یافته نتیجه آزمایش انجام شده توسط Papoutsi و همکاران است. در منطقه مدیترانه (2008).

 

ویتامین ها: گردوها غنی از گاما توکوفرول هستند و در نتیجه منبع خوبی از ویتامین E هستند که آنتی اکسیدان محلول در چربی قدرتمند است. ویتامین E به حفظ و محافظت پوست از رادیکال های آزاد کمک می کند. آنها همچنین منبع مهم ویتامین B مانند اسید فولیک، نیاسین، ریبوفلاوین، اسید پانتوتنیک و ویتامین B6 هستند.

 

ملاتونین موجود در زیست شناسی: آیا می خواهید یک شب به راحتی بخوابید؟ قبل از رفتن به خواب یا خوردن یک سالاد و یا چیز دیگری با گردو به عنوان یک نوشیدنی، بخورید. ملاتونین یک هورمون است که خواب را بهبود می بخشد و تنظیم می کند و در فرم های بیولوژیک در گردو قرار دارد. به این ترتیب، گردوها به شام ​​کامل می رسند که منجر به خواب عالی و آرامش می شود. (کلیک کنید: خواص سلامتی گردو)

 

مدیریت وزن: مقدار چربی ها، کالری و کربوهیدرات در گردو ها حدود 18 گرم، 190 کال و 4 گرم در هر اونس است. بنابراین فرض بر این است که مصرف گردو می تواند منجر به افزایش وزن شود. با این حال، مطالعات Sabaté و همکاران. (2005) در دانشگاه لومیا لیندا، کالیفرنیا، نشان داده است که مصرف حدود 35 گرم گردو در روز باعث افزایش قابل توجه وزن در میان افراد مورد آزمایش در طول یک سال نمی شود.

 

متخصصان تغذیه: یک مطالعه علمی نشان داد که کمبود اسید چرب امگا 3 (که از گردو ساخته شده است) می تواند علت بیش فعالی، تحریک پذیری و تندریم باشد. رژیم غذایی یک کودک با گردو برای جبران کمبود اسید های چرب و تسکین خلق و خو ضروری است. همچنین برای بزرگسالانی که با افسردگی و استرس مبارزه می کنند، مفید است.

 

خواص رطوبت: روغن گردو داراي خواص قابل ملاحظه ريزشي است. روغن گردو دارای عطر و طعم غنی و نادری است که طعم و طعم غذا را به ارمغان می آورد. اما شما فقط باید از روغن گردو استفاده کنید. این روغن به عنوان روغن حامل / پایه در درمان های مختلف مانند آروماتراپی و ماساژ درمانی، و همچنین در صنایع آرایشی و دارویی استفاده می شود. روغن گردوی بزرگ مثل مرغ، بوقلمون، سالاد، ماکارونی، ماهی و استیک است. استفاده از روغن گردو در دسرها عطر و بوی دلپذیر را به غذا می دهد. آنها همچنین مقدار قابل توجهی از ویتامین B1، B2 و B3 را فراهم می کنند.

 

چگونه می توان گردو را به رژیم سالم خود اضافه کرد؟

گردو می تواند در رژیم غذایی شما یکپارچه شود تا بتوانید تمام مزایای مربوط به سلامتی را به دست آورید. چند راه برای افزودن گردو به وعده غذایی شما به شرح زیر است:

 

گردو را می توانید قبل از پخت ماهی به آن اضافه کنید.

گردو را می توانید در زمستان به ساندویچ ها و سالادها اضافه کنید.

خرد شده گردو را میتوانید به دسرهای خود اضافه کنید.

خرد شده ی گردو را میتوانید با ماست و انواع توت یک دسر خوشمزه درست کنید. (کلیک کنید: خواص پسته برای بدن)

 

خرید انجیر - فروشگاه اینترنتی - خرید آنلاین - خرید انجیر خشک - آجیل - خرید اینترنتی - خشکبار - خرید آجیل - خرید خشکبار - فروشگاه آنلاین - فروشگاه اینترنتی برداری - خرید فروش اینترنتی - برداری- خواص انجیر - خواص آجیل - خواص انجیر خشک - خواص خشکبار - فروش