Roadie
-621/-36/-26 00:00:00

5 خاصیت انجیر برای کودکان و سالمندان

چرا انجیر اعجاب انگیز است 

انجیر میوه ی بومی عربستان جنوبی است و این میوه ی شیرین و خوشمزه سرشار از ماده ی مغذی، آنتی اکسیدان ها و حتی دارای خواص طبیعی تسکین دهنده ی درد نیز می باشد.

در این بخش 5 حقیقت درباره ی انجیرها وجود دارد که ثابت می کنند این میوه ی شیرین و مغذی باید یک جزء اصلی از وعده ی غذایی هر فرد باشد. (البته اگر پیش از این نبوده است).

 

1. غذایی شیرین برای مغز:

شکر و مغز دشمن یکدیگر هستند ولی شیره ی انجیر می تواند جایگزین خوبی برای شکر باشد. براساس تحقیقی از دانشگاه Calabria در کشور ایتالیا، شیره ی انجیر می تواند بدن را از رادیکال های آزاد خطرناکی که به ایجاد بیماری نوروژنیک کمک می کنند، پاکسازی کند. انجیر همچنین توانایی خود را در جلوگیری از فروپاشی انتقال دهنده ی عصبی مرکزی که مرتبط با بیماری آلزایمر می باشد، نشان داده است.

برای تهیه ی شیره ی انجیر، باید انجیرها را در آب جوشاند و بدون اینکه چیزی به آن اضافه کنیم، انجیر موجود در آب باید به غلظت برسد.

 

2. منبع عظیم فیبر:

براساس پژوهشی از دانشگاه Scranton خوردن یک وعده ( حدود یک چهارم فنجان ) شیره ی انجیر 20 درصد از فیبرروزانه ی مورد نیاز بدن را تامین می کند. Bonus :28 درصد فیبر موجود ، فیبر محلول می باشد که به کاهش کلسترول خون کمک می کند و قند خون را کنترل می نماید.

3. یک غذای تقویتی برای ورزشکاران:

تقویت اشتهای ورزشکاران را فراموش کنید. انجیر از کلسیم، آهن، پتاسیم و فسفر تشکیل شده است و انرژی بسیاری تولید می کند. در حقیقت براساس پژوهشی که در روزنامه ی Nutrition منتشر شده است، انجیر، حتی در میان ورزشکاران گذشته نیز یک غذای تقویتی به حساب می آمد.

 

4. دوامی طولانی دارند:

انجیرخشک در میان میوه های خشک غنی ترین مواد مغذی را به خود اختصاص می دهد. براساس روزنامه ی Food Science and Technology، آنچه که انجیرها را مورد توجه قرار می دهد، این است که اگر آن ها را به طور صحیح نگه داری کنیم، می توانند تا 6 ماه ماندگاری داشته باشند.

 

5. آنتی اکسیدان های ضدعفونی کننده:

انجیرها میوه ای غنی از انواع آنتی اکسیدان هایی هستند که می توانند همچنان که پا به سن می گذارید به حفظ سلامتی شما کمک کنند. انجیر ها برای در امان ماندن از خطر ابتلا به  بیماری هایی مثل  بیماری نوروژنیک و همچنین بیماری های قلبی عروقی کمک فراوانی می کند. براساس پژوهشی از سازمان Agriculture آمریکا، یک انجیر 44 گرمی از 444 میلی گرم پلی فنل تشکیل شده است که مقدار آن بسیار بیشتر از پلی فنل موجود در سبزیجاتی است که هر فرد بطور روزانه مصرف می کند.