Roadie
-621/-36/-26 00:00:00

انجیر میوه ای با فواید باور نکردنی

انجیر میوه ای با فواید باور نکردنی 

انجیر خشک و تازه با منبع غنی فیبر و مواد معدنی و ویتامین بسیار، تاریخ طولانی و برجسته ای دارد. انجیرها به عنوان یک منبع غذایی سالم شناخته شده و با داشتن خاصیت تطبیق پذیری، می توان آن ها را به عنوان یک عنصر شیرین کننده به انواع غذاها اضافه کرد.

معرفی انجیرها:

انجیر مزه ی شیرین فوق العاده ای دارد و دارای بافتی نرم و جویدنی است و تخم های موجود در آن اندکی سفت ولی قابل خوردن می باشند. انجیرهای تازه نرم هستند و زود خراب می شوند، به همین دلیل برای سالم ماندن، معمولا آن ها را خشک می کنند. این محصول میوه ای خشک، مغذی و شیرین است که می توان در تمام سال از خوردن آن لذت برد. انجیر انواع گوناگونی دارد که هر کدام از آن ها رنگ و بافت متفاوتی دارد. در انجیرترکیب فوق العاده ای وجود دارد که شبیه به یک غنچه ی شکفته است که دهانه ی کوچک نامیده می شود. دهانه ی کوچک در مرکز میوه قرار دارد و به رشد آن کمک می کند. شیرینی طبیعی آن ها به این معناست که قبل از تولید شکرهای تصفیه شده، معمولا از آن ها به عنوان شیرین کننده استفاده می شد.

درخت انجیر به عنوان یکی از قدیمی ترین درختان جهان است که نخستین اطلاعات تاریخی و خصوصیات آن را می توان به طور کاملا آشکار در کتاب مقدس پیدا کرد. انجیر میوه ی بومی خاورمیانه و دریای مدیترانه است که یونانیان با احترام و توجه بسیاری از آن ها نگهداری می کردند و قوانینی را به وجود آوردند که بر طبق این قوانین از صادرات آن ها جلوگیری می شد.

نکات مهم غذایی:

در انجیر شکر طبیعی، ماده ی معدنی و فیبر محلول بسیاری وجود دارد. انجیرها مواد معدنی غنی از جمله پتاسیم، کلسیم، منیزیم، آهن و مس دارند و یک منبع غنی از ویتامین های آنتی اکسیدان A, E و k است که به حفظ سلامتی و تندرستی فرد کمک می کند.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر به فروشگاه آنلاین برداری مراجعه کنید )

پژوهش:

انجیر معمولا به عنوان یک خوراکی توصیه می شود، روده ها را تقویت می کند و به علت حجم بالای فیبر به عنوان یک ملین طبیعی عمل می کند.

اکثر ما سدیم بسیاری مصرف می کنیم (نمک)، که این سدیم در غذاهای فراوری شده موجود می باشد. جذب بالای سدیم باعث کاهش پتاسیم می شود و عدم توازن بین این دو ماده ی معدنی باعث افزایش فشار خون می شود (فشار خون بالا). رژیم غذایی غنی در میوه و سبزیجات شامل انجیر تازه می شود که به طور طبیعی پتاسیم را افزایش می دهد وبه کاهش فشار خون کمک می کند.

بطور طبیعی انجیر با افزایش فیبرغذایی می تواند جایگزین مناسبی در رژیم غذایی افرادی باشد که می خواهند وزنشان را کنترل کنند. خوردن غذاهایی که فیبر بالایی دارند باعث می شود که فرد احساس سیری کند و گرسنگی و میل به غذا در او کاهش یابد. انجیرها همچنین شامل پربیوتیک ها می باشند که به محافظت از باکتری های مفید موجود در روده و بهبود سلامت هاضمه کمک می کنند.

انجیر یک میوه ی مغذی و سرشار از کلسیم است. کلسیم یک ماده ی معدنی است که در تراکم استخوان ها نهفته است. حجم بالای پتاسیم که در اثر مصرف غذاهای پرنمک به وجود می آید، دفع کلسیم از طریق ادرار را خنثی می کند. بدین ترتیب این عامل به حفظ کلسیم در استخوان ها کمک می کند و خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد. ( خاصیت های فوق العاده ی انجیر)

چگونه انجیرها را انتخاب و نگهداری کنیم:

فصل مناسب برای انجیر تازه بین تابستان و پاییز و همچنین زمانی است که تنوع آن ها زیاد باشد. انجیر میوه ای آسیب پذیر است و زود خراب می شود و معمولا بهترین زمان برای خوردن آن ها 1 تا 2 روز بعد از این است که آن ها را خریداری کردید. هنگام خرید انجیر، آن هایی را انتخاب کنید که بزرگ و آبدار، نرم و خوشرنگ هستند و کبودی نداشته باشند. انجیرهای رسیده رایحه ی شیرینی دارند. هنگامی که انجیر رسیده را به خانه می برید تا قبل از مصرف، نباید آن ها را بشویید. باید آن ها را تقریبا 2 روز در سردخانه نگهداری کنید. اگر هنوز رسیده نیستند، انجیرها را در دمای داخل اتاق نگه داری کنید تا رسیده شوند.

انجیر خشک مدت زمان بیشتری دوام می آورد. هنگامی که انجیرخشک می خرید، دوست دارید از این بابت که کپک نمی زند و نرم و شیرین هستند، اطمینان حاصل کنید. انجیر خشک را می توان در یک مکان خنک، تاریک و یا در سردخانه نگهداری کرد. پوست انجیر را می توان با توجه به ضخامت آن و همچنین به دلخواه کنده و یا آن را با پوست میل کنید. از آنجاییکه انجیر رسیده نرم و چسبناک است، کندن پوست آن مشکل است.

ایمنی

انجیر حاوی میزان بالایی اکسالیت می باشد. خوردن بیش از حد آن خاصیت ملین کننده و ضد یبوست دارد. پس بنابراین باید با رعایت اعتدال از خوردن این میوه لذت برد. از انجیرها می توان در پختن نان استفاده کرد.