Roadie
-621/-36/-26 00:00:00

چگونه انجیر را مصرف کنیم؟

انجیر را چگونه بخوریم؟

 

 

بخش اول

انجیر ها طعم ملایم و بیشتر نزدیک به شیرین دارند. خشک آنها محبوبیت بیشتری دارد اما انجیر تازه کاملا خوشمزه تر است. شما می توانید از میل کردن انجیر به تنهایی، یا به همراه دیگر خوراکی ها، مثل محصولات لبنی، نوشیدنی های طعم دار یا کیک ها لذت ببرید. ما برخی از بهترین راه های خوردن انجیر را به شما پیشنهاد می دهیم.

انجیر را به شکل تازه یا خشک میل کنید. انجیر ها به سرما حساس هستند و جابجایی آن ها مشکل است، بنابراین در سرزمین های سرد پیدا کردن انجیر تازه سخت است. انجیر های خشک دربیشتر خوار و بار فروشی ها در کل طول سال در دسترس هستند.

انجیر ها کاملا سالم هستند، مهم نیست که آن ها را چگونه مصرف می کنید. در هر 50 گرم آن 37واحد کالری وجود دارد و در همین مقدار میزان به طور متوسط 1.45 گرم فیبر، 116میلی گرم پتاسیم، 0.06 میلی گرم منگنز و 0.06 میلی گرم ویتامین B6 وجود دارد.

انجیر رسیده را،  برای مصرف انتخاب کنید. سایز و رنگ انجیر رسیده متفاوت است، اما همه  نوع  آن در حالت رسیدگی نرم هستند. برخی انجیر ها از شدت رسیدگی شکاف بر می دارد.

از انجیر های سفت و آن هایی که سوراخ یا کبودی در زیرشان دارند، اجتناب کنید. وجود چند خراش کوچک بر روی میوه خوب است اگرچه بر طعم یا کیفیت آن تاثیری ندارد.

از انجیر هایی که بر روی آن ها لک هست یا آن هایی که بوی ترش یا فساد می دهند، نیز اجتناب کنید.

 انجیر های رسیده می توانند، سبز،قهوه ای، زرد، یا بنفش سیر باشند.

شما باید تا حد ممکن  از انجیر تازه استفاده کنید.

انجیر های تازه را قبل از مصرف در آب سرد بشویید و با حوله ی کاغذی پاک کنید.

به دلیل اینکه انجیر ها بسیار ظریف هستند، نباید برای تمیز کردن آن ها از برس سبزیجات استفاده کرد. برای از بین بردن هرگونه آلودگی، آن ها را به آرامی با انگشتان خود تمیز کنید. شاخه های آن ها را هنگام شستن با استفاده از انگشتان خود بچینید.

انجیر های رسیده معمولا شیره ای روی سطح خود دارند که اغلب به شکل کریستالی روی پوست میوه خشک می شود. این انجیر ها هنوز برای خوردن مناسب هستند اما برای عرضه این کریستال ها باید از بین بروند.

بخش دوم

انجیر تازه بخورید.

تمام بخش ها و قسمت های انجیر را بخورید.انجیر طعم شیرین ملایمی دارد و می توان از خوردن آن لذت برد.

پوست انجیر خوراکی است. در نتیجه لازم نیست قبل از خوردن آن، پوستش را جدا کنید. فقط ساقه ی آن را جدا کنید و آن را با پوست بخورید.

اگر شما بافت پوست انجیر را دوست ندارید، می توانید آن را قبل از خوردن جدا کنید. بعد از جدا کردن ساقه، به دقت با استفاده از انگشتان خود جدا کردن پوست را از بالای آن شروع کنید.

از طعم داخل انجیر بدون جدا کردن پوست آن لذت ببرید، به راحتی آن را دو نیم کنید. انجیر را در یک دست نگه دارید و با استفاده از یک چاقوی تیز ان را به دو نیم کنید. اینکار قسمت داخلی شیرین ان را به نمایش می گذارد و اجازه می دهد شما طعم آن را بلافاصله بعد ازخوردن آن حس کنید.

انجیر را با پنیر تند و تیز میل کنید. یک روش معمول برای لذت بردن از طعم انجیر استفاده از مقداری پنیر یا محصولات لبنی روی آن ها است.

انجیر ها را از وسط دو نیم کنید و مقداری پنیر خامه ای روی آن ها قرار دهید. شما می توانید از پنیر خامه ای ساده یا طعم دار استفاده کنید. انجیر و خامه می توانند به عنوان یک میان وعده یا پیش غذای ساده مورد استفاده قرار گیرند.

یک تکه پنیر را روی انجیر آب کنید. ساقه ها را جدا کنید و برش X مانندی در بالای انجیر ایجاد کنید. مقداری پنیر در قسمت برش داده شده بریزید و ده دقیقه در دمای 400 درجه ی فارنهایت (204درجه سلسیوس) آن ها را بپزید.

محصولات لبنی پر چرب نیزمی توانند طعم خوبی به انجیر بدهند.

انجیر ها را آب پز کنید. انجیر ها را می توان روی شعله ی گاز یا در آرام پز بخار پز کرد. برای هشت عدد انجیر از دو لیوان (500میلی لیتر) آب استفاده کنید.

شما می توانید از آب میوه به همراه ادویه جات گرم مثل، دارچین و میخک و گلاب استفاده کنید. همچنین می توانید از سرکه یا سرکه طعم دار، مثل سرکه بلوزیک استفاده کنید.

انجیر را برای 10-15 دقیقه روی شعله گاز قرار دهید.

انجیر ها را در حرارت کم ظرف زمان 23 ساعت در آرام پز بپزید.

انجیر آب پز شده را با ماست، لبنیات پر چرب یا دسر های یخی میل کنید.

به جای مربا از انجیر استفاده کنید. یک لیوان (450گرم) انجیر خرد شده را با یک فنجان (250 میلی لیتر) شکر را در یک ماهی تابه مخلوط کنید. روی حرارت کم در مدت 30 دقیقه بپزید.

 

استفاده در فرآورده های پخته شده.

انجیر ها را می توان در نان ها، کیک ها، مافین ها و دیگر فرآورده های پخته شده بر پایه ارد، استفاده کرد. با دیگر میوه ها ترکیب کنید. برای مثال، شما می توانید انجیر را به دستور کیک هلوی مورد علاقه ی خود اضافه کنید یا انجیر را به دسر ها با طعم های تمشک، لیمو یا پرتقال اضافه کنید.

از انجیر ها به تنهایی استفاده کنید.

شما همچنین می توانید به جای مخلوط کردن انجیر با دیگر میوه ها، از انجیر به تنهایی در کیک ها استفاده کنید و کیک را با طعم انجیر تهیه کنید. شما می توانید تارت انجیر یا کیک با تیکه های انجیر یا کیک ماست با انجیر درست کنید.

به عنوان تزیین از انجیر استفاده کنید.

نیم یا ربع انجیر  را برای تزیین کیک یا دسر ها استفاده کنید. برای تزیین کیک های با تزیین خامه، مثل کیک پنیر یا کیک با طعم تنقلات مثل کیک بادام به خوبی عمل می کنند.

 

بخش سوم

انجیر خشک میل کنید.

انجیر خشک را می توان به صورت ساده و مثل کشمش یا دیگر میوه ها میل کرد. این یکی از راه های ساده برای لذت بردن از میوه به عنوان یک میان وعده است. انجیر هارا در آب قرار دهید. هنگام استفاده از انجیر برای دستور العمل ها ممکن است لازم باشد آن ها را در آب قرار دهید تا آبدار تر باشند. شما می توانید انجیر ها را در آب یا آب میوه تمام طول شب بخیسانید. یک روش دیگر برای آبدار کردن انجیر ها این است که آن ها را در آب یا آب میوه برای چند دقیقه بجوشانید. هنگام استفاده از هر یک از روش های بالا، فقط به اندازه ای روی آن ها آب قرار دهید تا لایه های انجیر را بپوشاند.

استفاده در فرآورده های پخته شده. هر دوی، خشک یا احیا شده ی انجیر، می تواند در دستور العمل ها مورد استفاده قرار گیرد.

به سمت نان ها، کیک ها و کلوچه ها، بیشتر از پای ها مایل شوید. انجیر های خشک را درون کره در این فراورده های مبتنی بر ارد قبل از پخت، مخلوط کنید. انجیر خشک را با دیگر میوه های خشک در شیرینی ها جا به جا کنید. به جای درست کردن شیرینی های کشمشی، شیرینی انجیری تهیه کنید. به جای اضافه کردن آلبالو خشک به خمیر مافین، انجیر خشک اضافه کنید. 

فرنی انجیر اضافه کنید. یکی دیگر از روش های ساده برای لذت بردن از طعم انجیر خشک شده این است که دانه های غلات صبحانه را بپزید. انجیر  طعم شیرینی ملایمی به آن می دهد.

تعدادی از انجیرها را به پنیر یا ماست اضافه کنید. برای یک نهار سبک، شما می توانید تعدادی انجیر را با ماست یا پنیر مخلوط کنید. این محصولات لبنی پر چرب و انجیر طعم بسیار خوبی را ایجاد می کنند.