Roadie
1396/07/19 08:25:01

فواید زیره

خواص زیره برای سلامتی

تغذیه با شیر مادر: زیره سبز غنی از آهن است و بنابراین برای مادران شیرده، و همچنین برای زنان که قاعدگی یا بارداری دارند، بسیار مناسب است زیرا آنها در این لحظات نیاز به آهن بیشتری دارند. علاوه بر این، سیبیا به منظور تسهیل ترشح شیر در زنان شیرده و افزایش توسط تیمول، که ترشح از غدد است، از جمله شیر از پستان را افزایش می دهد. علاوه بر این، از مزایای افزایش شیر با عسل بیشتر است. زیره سبز دارای مقدار قابل توجهی از کلسیم است (بیش از 900 میلی گرم در هر 100 گرم) که بیش از 90 درصد نیاز روزانه کلسیم است. این کلسیم یکی از اجزای مهم شیر است و در نتیجه کبابی برای مادران شیرده است.

 

کم خونی: همانطور که در بالا اشاره شد، سیبیا غنی از آهن (بیش از 66 میلی گرم و به 100 گرم) است که بیش از 5 برابر نیاز روزانه آهن برای یک بزرگسال است. این آهن جزء اصلی هموگلوبین در گلبول های قرمز است. این هموگلوبین است که اکسیژن (به عنوان اکسید آهن) را به سلول های بدن منتقل می کند. کمبود آن می تواند کم خونی ایجاد کند. بنابراین کربوهیدرات ها برای افراد کم خونی می توانند علاوه بر رژیم غذایی روزانه علاوه بر مواد مغذی، از اجتناب از علائم کم خونی مانند خستگی، اضطراب، اختلال شناختی و مشکلات گوارشی نیز جلوگیری کنند. (مطالعه کنید: انجیر با خاصیت ضد سرطان)

 

غلظت و اختلال شناختی: مقدار آهن زیره سبب افزایش تولید هموگلوبین می شود و پیشگیری از آنمی است. جریان خون افزایش یافته نیز دارای مزایای دیگری است. اگر گردش خون شما به شکل بالایی باشد، مقدار کافی اکسیژن به اندام ها و مغز می رسد تا عملکرد مطلوب این سیستم های بدن را تضمین کند. مقدار مناسب اکسیژن و آهن در مغز منجر به افزایش عملکرد شناختی و کاهش اختلالات شناختی مانند آلزایمر و زوال عقل می شود. برای سایر اعضای بدن، افزایش میزان اکسیژن باعث افزایش کارایی و سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن می شود که می تواند سلامت کلی شما را بهبود بخشد، قدرت خود را افزایش دهد و علائم پیری را جلوگیری کند.

 

بیماری های پوستی: تقریبا همه می دانند که ویتامین E برای مراقبت از پوست و جلوگیری از پیری زودرس مناسب است. این پوست جوان و تابشی را حفظ می کند. این ویتامین همچنین در دانه های کره ای فراوان است. روغن های ضروری در سیما دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد قارچ هستند. این مانع از عفونت های میکروبی و عفونت های قارچی در پوست می شود. همه مشکلات پوستی بیماری یا عفونت نیستند، بعضی از آنها به سادگی علائم پیری هستند. ویتامین E در این زمینه به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کند و مبارزه رادیکال های آزاد است که منجر به پیری می شود مانند چروک ها، لکه های سن و پوست. در ترکیب با ظرفیت ضد باکتری کره خرگوش، این پوست سالم و زیبایی را حفظ می کند که همچنان در پیری نیز حفظ می شود.

 

جوش: جوش برای حذف مواد سمی و مواد خارجی مانند، مانند میکروب ها از بدن، جوش می باشد. این بدان معنی است که آنها نشانه هایی هستند که نشان می دهند مقدار زیادی از مواد سمی در بدن انباشته شده است. به این ترتیب، زیره می تواند به شما کمک زیادی کند. افرادی که به طور منظم از کره بادام در رژیم غذایی استفاده می کنند، به طور قابل ملاحظه ای از فورونکول ها، بثورات پوستی، جوش ها و سایر نشانه های مواد سمی بیش از حد است. اجزای مانند کامینالدئید، تیمول و فسفر، مواد سم زدایی خوب هستند که به حذف منظم سموم از بدن کمک می کنند. سالم ترین راه برای از بین بردن سموم از طریق اندام های دفع کننده و نه با جوش است.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر خشک به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

 

ایمنی: همانطور که در بالا توضیح داده شد، مقدار زیادی از آهن، روغنهای ضروری، ویتامین C و ویتامین A موجود در سیلیس است که سیستم ایمنی را با تعدادی از امکانات تقویت می کند. ویتامین C یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان ها در بدن ما است و همچنین توابع و فعالیت های گلبول های سفید را تحریک می کند. به عنوان یک آنتی اکسیدان، ویتامین C در برابر اثرات مضر رادیکال های آزاد مبارزه می کند، که از مواد خطرناک متابولیسم سلولی هستند. آنها به طور مداوم در بدن تولید می شوند و بنابراین باید آنها را به طور مداوم حذف کرد. آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد را خنثی می کنند، این منجر به بسیاری از بیماری ها شامل بیماری های قلبی عروقی و سرطان می شود، اما نه محدود به آن.

 

سرطان: زیره سبز دارای خواص ضد عفونی کننده و شیمیایی است و ترشح آنزیم های ضد تشنج و ضد انسانی از غدد را تسریع می کند، همچنین ترشحات دیگری نیز دارد. علاوه بر روغن های ضروری، آنتی اکسیدان های مفید مانند ویتامین C و ویتامین A را در ترکیب شیمیایی آن دارد. آنتی اکسیدان ها به علاوه بسیاری از مزایای دیگر، دارای خواص ضد انعقادی هستند و افرادی که در زیره سبز هستند، برای جلوگیری از سرطان کولورکتال بسیار مفید هستند. (بیشتر مطالعه کنید: خواص زیره)

 

مزایای بیشتر: حتی بیشتر؟ زیره سبز نیز در درمان کولیک کلیه، حافظه ضعیف، نیش حشرات و سوزن های دردناک مفید است. چگونه می توان گفت «نه» با تمام این مزایا؟ در اسرع وقت به یک رژیم غذایی اضافه کنید.

 

خرید انجیر - فروشگاه اینترنتی - خرید آنلاین - خرید انجیر خشک - آجیل - خرید اینترنتی - خشکبار - خرید آجیل - خرید خشکبار - فروشگاه آنلاین - فروشگاه اینترنتی برداری - خرید فروش اینترنتی - برداری- خواص انجیر - خواص آجیل - خواص انجیر خشک - خواص خشکبار - فروش