Roadie
-621/-36/-26 00:00:00

فواید درمانی انجیر

فواید درمانی انجیر

 

 

هیچ میوه ای به خوشمزگی انجیر تازه نیست اما متاسفانه این میوه ی بسیار خوشمزه در تمام طول سال در دسترس نیست به همین دلیل شما باید از خشک شده ی آن میل کنید. انجیر میوه ی بومی مناطق خاورمیانه و مدیترانه است و در کتاب های مقدسی چون قرآن و انجیل نیز از ان نام برده شده است. انواع مختلفی از انجیر وجود دارد که در رنگ و بافت متفاوت هستند. این میوه با ارزش سرشار از فیبر، مواد معدنی مثل پتاسیم، کلسیم، منیزیم، اهن و مس و منبع خوبی از ویتامین های  A ،B ،E  و K  است. انجیر همچین  سرشار از قند و مقدار زیادی گلیسرین است. بنابراین برای لذت بردن از فواید انجیر، توصیه می شود، آن را به همراه مواد غذایی با گلیسیرین کم، مثل گردو، بادام یا سبزیجات، میل کنید. خوردن انها با هم باعث جذب آرام انجیر (و شکر) در گردش خون می شود.

انجیر تازه و یا خشک شده ی ان در طب سنتی برای تسکین درد دندان، درمان مشکلات گوارشی، به عنوان یک ملین طبیعی، پاک کننده ی سموم، بهبود دهنده ی زخم ها و حتی تقویت کننده ی ناخن ها استفاده می شود. یونانیان برا این باور بودند که انجیر قدرت مردانه را افزایش می دهد و آن را به ورزشکاران خود توصیه میکردند.

استفاده های انجیر به عنوان داروی طبیعی:

به افرادی که از کمبود اهن(انمی) رنج می برند، توصیه می شود انجیر را به رژیم غذاییشان اضافه کنند، چرا که انجیر منبع غنی آهن است.

انجیر به افرادی که از مشکلات گوارشی رنج می برند، به عنوان بهبود دهنده ی سیستم گوارشی، توصیه می شود، و به دلیل میزان بالای فیبر آن به عنوان ملین طبیعی نیز توصیه می شود. افزایش مصرف فیبر یکی از 70 عادتی است که شما را به چگونگی اقدامات مثبت برای بهبود سلامتی و سلامتی کامل هدایت می کند. بهتر است انجیر های خشک را برای چند ساعت در آب بخیسانید و سپس آب آنها را بنوشید و میوه ها را نیز میل کنید.

انجیر برای پاکسازی سموم استفاده بسیار موثر است، و به عنوان یکی از مواد غذایی قلیایی محسوب می شود، بنابراین متعادل کننده ی شرایط اسیدی ناشی از مصرف رژیم غذایی سرشار از گوشت و محصولات فراوری شده است.

انجیر و به خصوص انجیر خشک، منبعی غنی از کلسیم است که مهمترین عنصر در استحکام استخوان ها و کاهش دهنده ی خطر ابتلا به پوکی استخوان است.

 انجیر خاصیت ویژه ای در درمان زگیل دارد. شیره ی شیری انجیر خاصیت ضد ویروسی دارد، بنابراین استفاده ی دوبار در روز از ان روی زگیل ها به درمان انها کمک می کند. شیره ی انجیر را روی قسمتی از زگیل که در معرض دید است بچکانید. برای از بین بردن زگیل شما استفاد از سرکه ی سیب نیز توصیه شده است.  برخی افراد شیره ی انجیر را مستقیما بر روی پوست و برای درمان بریدگی یا خراش استفاده می کنند.

نوشیدن دمکرده ی انجیر به درمان سرفه ی خشک، اسم ، گلو درد، و به دفع مخاط اضافه ی بدن کمک می کند. یک یا دو عدد انجیر را با نصف استکان اب برای چند دقیقه بپزید، و آب آن را چندبار در روز بنوشید.

به دلیل مقدار زیاد پتاسیم موجود در انجیر، این میوه به کاهش فشار خون (پرفشاری خون) بسیار کمک می کند. پتاسیم ماده ای معدنی است که به برای کنترل فشار خون بسیار موثر است. افرادی که از رژیم غذایی کم پتاسیم استفاده می کنند، به خصوص زمانی که سدیم زیادی مصرف کرده اند، ممکن است دچار فشار خون بالا شوند.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر به فروشگاه آنلاین برداری مراجعه کنید )

برگ انجیر برای دیابتی ها بسیار مفید است.  برگ های درخت انجیر خوراکی هستند و تحقیقات نشان داده ند که  باعث کاهش میزای انسولین در بیماران دیابتی می شود که احتیاج به تزریق انسولین دارند. در یک تحقیق، عصاره ی مایع ساخته شده از برگ های درخت انجیر به صبحانه ی افراد مبتلا به دیابت وابسته به انسولین، به منظور کاهش میزان انسولین انها اضافه شد. می توانید از برگ انجیر چای درست کنید به این صورت که برگ انجیر را برای 15 دقیقه در آب بجوشانید.

قلب سالم:  تحقیقات روی حیوانات، نشان داده است که مصرف برگ های انجیر باعث کاهش جذب تری گلیسیرید می شود. وقتی که میزان تری گلیسیرید خون شما خیلی زیاد باشد، احتمال حمله ی قلبی یا سکته را افزایش می دهد. انجیر همچنین حاوی ترکیبات امگا 3، امگا 6 و فیتوسترول است، که به کاهش سطح کلسترول خون کمک می کند.  فیبرموجود در انجیر  به کلسترول وصل می شود و به زدودن انها از بدن کمک می کند. 

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و فروش انجیر به فروشگاه آنلاین برداری مراجعه کنید )

همانطور که شما می بینید، روش های بسیاری برای استفاده از انجیر به عنوان یک درمان طبیعی وجود دارد. پس دفعه ی بعد که به مغازه ی عطاری رفتید، انجیر را فراموش نکنید.