Roadie
-621/-36/-26 00:00:00

طرز تهیه کلوچه های مربای انجیر

کلوچه های مربای انجیر

این کلوچه های پر از کنجد و انجیر بوده و بسیار بهتر از کلوچه های انجیر صنعتی دوران بچگی هایمان هستند. می توان خریدن بسته های این کلوچه های نرم و پر از انجیر صنعتی را بیاد آورد در حالی که به اشتباه تصور می کردیم این کلوچه ها سالم اند. اما تنها با یک نگاه به افزودنی های آن ها می توان به خطرناک بودن آن پی برد؛ ذرت با فراکتوز بالا، شیره، روغن پنبه دانه، طعم دهنده های مصنوعی، نگهدارنده ها، و چیزهایی از این قبیل که ما حتی قادر به تلفظ اسم آنها نیستیم.

کلوچه های انجیری کوچک و تپل خودمان، با وجود شیرین بودن، از آنجای که غنی از فیبر انجیر و دانه های کنجد، ارد بادام و روغن نارگیل هستند، باعث ایجاد قند خون نمی شوند. آنها امتحان خود را پس داده اند؛ شالان فلانگان(رکورد دار جهان در دو سرعت) از این کلوچه ها به عنوان یک خوراک سبک انرژی زا برای وعده غذایی قبل از دویدن صبحگاهی خود، یاد کرده است (البته تمرینات شالان در روز به دو قسمت صبح و عصر تقسیم می شود). درست کردن این کلوچه ها بخاطر مواد داخلی و درست کردن خمیر آن ها مدتی طول می کشد، اما خصوصا در روزهای بارانی تفریح خوبی است. (در این مطلب بخوانید: بزرگترین تولید کننده انجیر خشک )

طرز تهیه کلوچه های مربای انجیر

(دستورالعمل برای  تهیه ی 24 کلوچه)

 

مواد مورد نیاز:

مواد داخل کلوچه

 

  1. 2 فنجان( 300 گرم) انجیر سیاه خشک شده بدون ساقه
  2. یک سوم فنجان ارد کنجد
  3. 1 قاشق غذاخوری آب
  4. 2 قاشق چای خوری دارچین

 

خمیر

  1. یک و نیم فنجان ارد گندم
  2. 1 فنجان ارد بادام
  3. نیم قاشق چای خوری نمک دریا
  4. یک سوم فنجان روغن نارگیل
  5. نیم فنجان شیره افرا
  6. 1 قاشق چای خوری وانیل

 

طرز پخت:

فر را در دمای 176 درجه سانتی گراد گرم کنید. درون آن را با کاغذ روغنی بپوشانید.

برای ساخت مواد، در یک خوردکن، انجیر ها، ارد کنجد، آب و دارچین را با هم مخلوط کنید تا یکدست شوند، در صورت نیاز به پاک کردن تیغه و دیواره ظرف میتوانید ان را متوقف کنید. ( در این مطلب بخوانید: چرا انجیر اعجاب انگیز است )

برای درست کردن خمیر تمام ارد گندم و بادام، دانه های کنجد و نمک را در ظرفی بزرگ با هم مخلوط کنید. روغن را در یک ظرف حرارت پذیر کوچک ریخته و چند بار به مدت 10 ثانیه در مایکروویو بگذارید و بین انها روغن را هم زده تا کامل ذوب و داغ شود.

(می توانید در قابلمه روی گاز با دمای کم نیز این کار را انجام دهید). وانیل و شیره افرا را هم زده و به مخلوط ارد ها اضافه کنید و بهم زنید تا شکل گیرد.

برای شکل دادن کلوچه ها خمیر را به سه قسمت تقسیم کنید. هر تکه گرد را روی سطحی پوشیده از ارد غلط دهید و مستطیل هایی تخت به ابعاد حدودا 12 در 10 سانتیمیتری شکل دهید. مربای انجیر را نیز سه قسمت کنید و مربع هایی تخت به ضلع 2.5 ساتیمتر شکل دهید و بر روی هرقسمت خمیر بگذارید. لبه های خمیر را تا بزنید تا در وسط خمیر به هم برسند و به آرامی فشار دهید تا بهم بچسبند ( با انگشتان خود تمام درز ها را ببندید). به آرامی هر تکه را غلط دهید تا کمی تخت شود. هر تکه را به 8 کلوچه تقسیم کنید و آنها را به مدت 15 تا 20 دقیقه در فر بپزید تا کمی طلایی شوند. سپس آنها را در جایی بگذارید تا خنک شوند.

پیشنهاد ما جهت تهیه این نوه کلوچه ها انجیر معولی و انجیر A و انجیر 2A  می باشد. 

 

 

خرید انجیر - فروشگاه اینترنتی - خرید آنلاین - خرید انجیر خشک - آجیل - خرید اینترنتی - خشکبار - خرید آجیل - خرید خشکبار - فروشگاه آنلاین - فروشگاه اینترنتی برداری - خرید فروش اینترنتی - برداری- خواص انجیر - خواص آجیل - خواص انجیر خشک - خواص خشکبار - فروش