(071) 4221 6520طرز تهیه : پیتزای انجیر و پیاز کارامل دار

طرز تهیه :پیتزای انجیر و پیاز کارامل دار

یک پیتزای خوشمزه و دلچسب اما شیرین برگرفته از پیتزای سنتی و اصیل که تاابد نظر شمارا درباره ی سُس قرمز سنتی عوض خواهد کرد.قول می دهیم.

اگر عاشق کارِ بیرون ازخانه هستید،،پس مفهوم گرسنگی شدید بعداز اتمام کارسخت را درک می کنید.مطمئن باشید ما این حس شما را بخوبی می فهمیم .چطور می توان بدون این سه ماده غذایی زندگی کرد؟ سرکه بالزامیک،گیاه شابانک و پنیر بُز.به این پیتزای انجیر و پیاز کارامل دار خوشمزه از کتاب آشپزی جهانی رانِر ،نگاهی بیاندازید.هرکدام ازین پیتزاها کمتراز ۲۰۰کالری دارد،این غذای خوش طعم نسبت به یک تکه پیتزای پنیریِ ایتالیایی سنتی پیتزافروشی محلی تان ،جایگزین خیلی سالم تری است.

پیتزای انجیر و پیاز کارامل دار

مواد لازم برای 6 نفر ( پیشنهاد ما انجیر معمولی A و انجیر معمولی 2A )

مواد غذایی هر پیتزا ،:۱۷۹ کالری،۱۷ گرم کربوهیدرات،۲گرم فیبر،۷گرم پروتئین،۱۰گرم چربی کل،۵گرم چربی اشباع شده،۳۰۵میلی گرم سُدیم

زمان پخت :۴۵دقیقه

ترکیبات

یک عدد خمیرنان سردشده ی پیتزای آماده ی پخت

دو  قاشق سوپ خوری روغن زیتون کاملا طبیعی

دو عدد پیاز زرد خرد شده

نصف قاشق چای خوری نمک

یک قاشق سوپ خوری پُر شکر قهوه ای

یک قاشق سوپ خوری سرکه بالزامیک،بیشتر بریزید تا از قاشق سرازیر شود

یک کاسه پُر از برگ های گیاه شابانک

شش انجیر خشک تکه شده

یک مثقال پنیر بز خردشده

دستورالعمل

  1. ازقبل فِر را تا درجه ی 232 سانتی گراد گرم کنید.
  2. خمیر نان را براساس طرز استفاده ی ظرف که برای تابه ی مستطیلی یا گرد مناسب باشد پهن کنید.
  3. در یک تابه با حرارت مناسب،پیاز و روغن و نمک را مخلوط کنید.به مدت ده دقیقه طبخ کنید و گه گاه هم بزنید تا زمانی که قهوه ای شوند.شکر و سرکه را اضافه کنید.برای ۱۰دقیقه یا تازمانی که پیازها کاملا قهوه ای و نرم شوند،به پُختن ادامه دهید.
  4. مخلوط پیاز را روی خمیر نان پهن کنید و یک لایه از لبه ی نان را خالی بگذارید.روی پیازها ،گیاه شابانک،انجیرها،و پنیر بُز را بریزید.برای ۱۵دقیقه یا تا زمانی که برشتگی نان طلایی شود به پختن ادامه دهید.
  5. پیتزا را از فر بیرون بیاورید و روی آن سرکه بالزامیک بریزید.

 

خرید انجیر - فروشگاه اینترنتی - خرید آنلاین - خرید انجیر خشک - آجیل - خرید اینترنتی - خشکبار - خرید آجیل - خرید خشکبار - فروشگاه آنلاین - فروشگاه اینترنتی برداری - خرید فروش اینترنتی - برداری- خواص انجیر - خواص آجیل - خواص انجیر خشک - خواص خشکبار - فروش