Roadie
1396/06/20 04:41:35

خواص پسته برای بدن

مزایای پسته برای بدن

قلب سالم: یکی از بزرگترین مزایای پسته ها این است که آنها دوست داشتنی هستند. مطالعات نشان می دهد که مصرف منظم پسته ها می تواند سطح کلسترول LDL بد را در بدن کاهش دهد. آنتی اکسیدان ها، فیتوسترول، اسیدهای چرب غیر اشباع (اشباع نشده و اسیدهای چرب اشباع نشده) ترویج سلامت قلب را تضمین می کنند.

 

مدیریت وزن: پسته نیز اولین انتخاب برای افرادی است که یک رژیم غذایی را تشکیل می دهند. نشانه هایی وجود دارد که پسته با درصد کم کالری، محتوای پروتئین بالا، تعداد کمی از چربی های اشباع شده و اسیدهای چرب اشباع نشده، در مقایسه با سایر آجیل ها و میوه های خشک، برای مدیریت وزن ایده آل دارای یک کاندیدای خوب است.

 

کاهش خطر ابتلا به بیماری ماکولا: پسته حاوی آنتی اکسیدان های کاروتنوئیدی مانند لوتئین و زاکسنتین است. این آنتی اکسیدان ها باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری ماکولا درسالمندان می شوند. این در مطالعه ای است که به رهبری چن سیو و بلومبرگ JB در دانشگاه تافتس، بوستون، ایالات متحده آمریکا انجام شد، اعلام شد. آنها می توانند برای افزایش مصرف لووتین و زاکسنتین همراه با سبزیجات مصرف شوند.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید پسته به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

 

پوست خشک را از بین می برد: پسته نیز برای جلوگیری از خشک شدن پوست کمک می کند. چربی اشباع نقش مهمی دارد. Fetet همچنین به عنوان یک حامل خوب یا روغن پایه عمل می کند، زیرا به عنوان یک ماده در درمان های سنتی مانند آروماتراپی و ماساژ های سنتی استفاده می شود.

 

فیبر غذایی: یکی دیگر از مزایای سلامت پسته، منبع خوبی برای تامین فیبر است که به هضم غذا کمک می کند. حدود 1 اونس یا 30 گرم پسته حاوی حدود 3 گرم فیبر است که بیش از اندازه کافی است تا دستگاه گوارش شما در بهترین حالت کار کند.

 

خواص آبستنی: با توجه به Aldemir و همکاران (2011)، پسته ها تأثیر زیادی بر سلامت جنسی مردان دارند. مطالعات نشان داده اند که این مردانی که هر روز 100 گرم پسته مصرف می کنند روزانه حدود 50 درصد عملکرد نعوظ خود را کاهش می دهند. این توسط بررسی سونوگرافی جریان خون در آلت تناسلی تایید شد.

 

خواص آنتی اکسیدانی: همچنین در پوسته های پسته، مقدار قابل توجه آنتی اکسیدان موجود است. محققان دانشگاه تربیت مدرس تهران موفق به شناسایی و استخراج این آنتی اکسیدان ها جهت افزودن آنها به سایر مواد غذایی شدند. آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد را خنثی می کنند که متابولیسم بدن را منجر می شوند و می توانند باعث بیماری هایی مانند سرطان و بیماری های قلبی شوند. (کلیک کنید: ارزش غذایی پسته)

 

دفاع در برابر دیابت: یکی از آخرین مزایای پسته، این است که آنها در تنظیم دیابت بسیار موثر هستند. در انسان هایی که مبتلا به دیابت هستند، شکر، اوره های نامناسب با پروتئین ها ایجاد می کند و آنها را غیر قابل استفاده می کند. این فرآیند گلیسایی نامیده می شود. آنتی اکسیدان ها در پسته ها باعث کاهش روند گلیکوزیل شدن و در نتیجه کنترل دیابت می شوند.

 

جذب آهن: پسته دارای محتوای بالای مس است که منجر به جذب بیشتر آهن در بدن از منابع غذایی می شود، که می تواند به مبارزه با کم خونی کمک کند.

 

خرید انجیر - فروشگاه اینترنتی - خرید آنلاین - خرید انجیر خشک - آجیل - خرید اینترنتی - خشکبار - خرید آجیل - خرید خشکبار - فروشگاه آنلاین - فروشگاه اینترنتی برداری - خرید فروش اینترنتی - برداری- خواص انجیر - خواص آجیل - خواص انجیر خشک - خواص خشکبار - فروش