Roadie
1396/06/10 05:17:59

خواص و ارزش غذایی خرما

از جمله فواید خرما می توان به رهایی از یبوست، اختلالات روده، مشکلات قلبی، کم خونی، اختلال عملکرد جنسی، اسهال، سرطان معده نام برد. هم چنین خرما در افزایش وزن بسیار موثر است. انواع مختلف خرما غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر هستند. این میوه ی خوشمزه حاوی روغن، کلسیم، گوگرد، آهن، پتاسیم، فسفر، منگنز، مس و منیزیم است که همگی این ویژگی ها سلامتی را تضمین می کند. برخی از متخصصان سلامت گفته اند که خوردن یک عدد خرما در روز در رژیم غذایی متعادل و سالم ضروری است.

مزایای فراوان خرما، آن را تبدیل به یکی از بهترین مکمل ها برای ساخت عضلات کرده است. کسانی که به عضلات خود اهمیت بیشتری می دهند با مخلوط کردن خرما، شیر و مواد دیگر معجون بسیار مقوی را به بدن خود هدیه می دهند.

بر اساس یک نظرسنجی پزشکی مدرن، هم اکنون بر این اعتقاد هستند که خرما در جلوگیری از سرطان معده مفید است. بسیاری از مسلمانان با خوردن خرما و آب با توجه به سنت های فرهنگی خود سریع سیر می شوند. خوردن خرما کمک می کند تا از خوردن بیش از حد مواد غذایی بعد از زمان ناشتا، اجتناب کنند. وقتی بدن شروع به جذب ارزش غذایی بالا کند، احساس گرسنگی رفع می شود. همچنین به کمک مصرف خرما، سیستم عصبی می تواند تغذیه شود، زیرا پتاسیم زیادی دارد.

خرما یکی از بهترین غذاهای شیرین و همه کاره است که می تواند هضم را تنظیم کند. انجمن سرطان آمریکا توصیه می کند مصرف 20 تا 35 گرم فیبر غذایی در روز که می تواند از طریق خرما دریافت شود، ضروری است. همچنین گفته شده است که جذب خرما در یک روز به شما کمک خواهد کرد تا سلامت چشم خود را در تمام زندگی خود حفظ کنید. خرما در مسئله شب کوری بسیار موثر هستند.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید خرما به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

ارزش تغذیه ای از خرما
انواع مختلف خرما منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی مختلف هستند. خرما منبع خوبی از انرژی، شکر و فیبر است. مواد معدنی ضروری مانند کلسیم، آهن، فسفر، سدیم، پتاسیم، منیزیم و روی در خرما یافت می شود. همچنین حاوی ویتامین هایی نظیر تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید فولیک، ویتامین A و ویتامین K است.

 

خرید انجیر - فروشگاه اینترنتی - خرید آنلاین - خرید انجیر خشک - آجیل - خرید اینترنتی - خشکبار - خرید آجیل - خرید خشکبار - فروشگاه آنلاین - فروشگاه اینترنتی برداری - خرید فروش اینترنتی - برداری- خواص انجیر - خواص آجیل - خواص انجیر خشک - خواص خشکبار - فروش