Roadie
1397/08/03 06:27:39

خواص عدس

 

عدس نسبت به سایر انواع لوبیای خشک شده نسبتا سریع و آسان برای آماده سازی است. آنها به راحتی طعم های شگفت انگیز از سایر غذاها و ادویه ها را جذب می کنند، در مقدار زیادی از مواد مغذی جذب می شوند و در تمام طول سال موجود می باشند.

عدس همراه با سایر انواع لوبیا و حبوبات است. آنها در غلاف ها رشد می کنند که حاوی یک یا دو دانه عدس هستند که دیسک های گرد، بیضی یا قلب هستند و اغلب کوچکتر از نوک یک مداد است. آنها ممکن است به طور کامل فروخته شوند یا تقسیم شوند، در حالی که شکلات قهوه ای و سبز بهترین شکل خود را پس از پخت و پز حفظ می کنند.

 

فواید سلامتی

عدس، یکی از اعضای کوچکی که به لحاظ تغذیه توانمند، خانواده لوبوس است، یک منبع بسیار خوبی از فیبرهای پایین آوردن کلسترول هستند. عدس نه تنها به کاهش کلسترول كمك می كند، بلكه از عوارض ویژه ای در كنترل اختلالات قند خون برخوردار است زیرا فیبر زیاد آنها مانع از افزایش قند خون پس از غذا می شود. عدس همچنین مقادیر خوبی از هفت ماده معدنی مهم، ویتامین B خود و پروتئین را با تقریبا بدون چربی فراهم می کند. هزینه کالری این همه تغذیه چیست؟ فقط 230 کالری برای یک فنجان عدس پخته شده. این غول تغذیه کوچک شما را پر می کند.

 

عدس سرشار از فیبر

یک نمودار از محتوای فیبر در غذاها را بررسی کنید شما حبوبات را می بینید که منجر به بسته می شوند. عدس، مانند سایر لوبیا ها، دارای فیبر رژیمی هستند، هر دو نوع محلول و نامحلول هستند. فیبر محلول، یک ماده ژل مانند را در دستگاه گوارش ایجاد می کند که طعمه صفرا (که حاوی کلسترول است) و خارج از بدن آن را حمل می کند. مطالعات انجام شده نشان داده است که فیبر نامحلول نه تنها به افزایش حجم مدفوع و جلوگیری از یبوست کمک می کند بلکه باعث جلوگیری از اختلالات گوارشی مانند سندرم روده تحریک پذیر و دیورتیکولوز می شود.

 

عاشق قلب خود را دوست داشته باشید

محققان در مطالعه ای که الگوهای الگوهای مصرف غذا و خطر مرگ از بیماری عروق کرونر را مورد بررسی قرار دادند، محققان بیش از 16000 مرد میانسال در ایالات متحده، فنلاند، هلند، ایتالیا، یوگسلاوی سابق، یونان و ژاپن را به مدت 25 سال دنبال کردند. الگوهای غذایی معمولی عبارت بودند از: مصرف بالای محصولات لبنی در شمال اروپا؛ مصرف بالای گوشت در ایالات متحده؛ مصرف بیشتر سبزیجات، حبوبات، ماهی و شراب در جنوب اروپا؛ و مصرف غلات، محصولات سویا و ماهی در ژاپن بیشتر است. هنگامی که محققان این داده ها را در رابطه با خطر مرگ از بیماری های قلبی تجزیه و تحلیل کردند، آنها دریافتند که حبوبات با ریزش 82٪ کاهش می یابد.

 

مطالعه ای که در بایگانی پزشکی داخلی منتشر شده تایید می کند که خوردن غذاهای فیبر بالا مانند عدس ها، کمک می کند تا از بیماری های قلبی جلوگیری شود. تقریبا 10،000 بزرگسال آمریکایی در این مطالعه شرکت کردند و به مدت 19 سال دنبال شدند. افرادی که بیشتر فیبر مصرف می کنند، 21 گرم در روز، 12٪ بیماری قلبی عروق کرونر (CHD) و 11٪ بیماری قلبی عروقی (CVD) کمتر از کسانی است که حداقل 5 گرم در روز مصرف می کنند. کسانی که اکثر فیبرهای محلول در آب را مصرف می کنند، حتی با کاهش 15 درصدی خطر ابتلا به CHD و کاهش خطر ابتلا به CVD 10٪ نیز بهتر است.

 

سهم عدس در سلامت قلب نه فقط در فیبر، بلکه در مقادیر قابل توجهی از فولات و منیزیم این شگفتی های کوچک را عرضه می کند. فولات کمک می کند سطوح پایین هموسیستئین، یک اسید آمینه که یک محصول متوسط ​​در فرآیند متابولیسم مهم به نام چرخه متیلاسیون است، کمک می کند. هنگامی که فولات (و همچنین ویتامین B6) در اطراف وجود دارد، هوموسیستئین بلافاصله به سستیون یا متیونین تبدیل می شود، که هر دو خوشخیم هستند. هنگامی که این ویتامین های B در دسترس نیستند، سطوح هموسيستئین در جریان خون افزایش می یابد، ایده بدی از زمانی است که هوموسستین باعث آسیب به دیواره های شريانی می شود و یک عامل خطر جدی برای بیماری های قلبی است.

 

منیزیم عدس یکی دیگر از عوارض جانبی قلبی عروقی را در ستون دیگری قرار می دهد. منیزیم مسدود کننده کانال کلسیم خود طبیعت است. وقتی که منیزیم به اندازه کافی در اطراف وجود دارد، رگ ها و رگ ها نفوذ کمتری از آسپیراسیون و استراحت، که باعث کاهش مقاومت و جریان خون، اکسیژن و مواد مغذی در سراسر بدن می شود. مطالعات نشان می دهد که کمبود منیزیم نه تنها در ارتباط با حمله قلبی است، بلکه این که بلافاصله پس از حمله قلبی، عدم وجود منیزیم کافی باعث آسیب های رادیکال آزاد به قلب می شود. آیا می خواهید به معنای واقعی کلمه قلب شما را شاد نگه دارید؟ عدس را بخور

 

عدس به شما انرژی می بخشد برای رطوبت در حالی که به ثبات قند خون کمک می کند

علاوه بر اثرات مفید آن بر سیستم گوارش و قلب، فیبر محلول باعث افزایش سطح قند خون می شود. اگر مقاومت انسولین، هیپوگلیسمی یا دیابت دارید، حبوبات مانند عدس واقعا می توانند به شما در تنظیم میزان قند خون در حالی که انرژی پایدار و آهسته سوختن را حفظ می کنند کمک کنند. مطالعات در مورد رژیم های غذایی پر فیبر و میزان قند خون نشان دهنده مزایای چشمگیر این غذاهای پرچرب است. محققان دو گروه از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 را که مقادیر زیادی از مواد غذایی با فیبر بالا دارند، مقایسه کردند. یک گروه استاندارد رژیم غذایی دیابتی آمریکا را که حاوی 24 گرم فیبر در روز بود خوردند، در حالی که گروه دیگری رژیم غذایی حاوی 50 گرم فیبر / روز را خوردند. کسانی که رژیم غذایی بیشتری در فیبر داشتند، سطوح پایین هر دو گلوکز پلاسما (قند خون) و انسولین (هورمونی را که قند خون را به سلول وارد می کند) کاهش می دهد. گروه فیبر بالا همچنین کلسترول تام کلسترول خود را تقریبا 7٪ کاهش دادند، سطح تری گلیسیرید آنها 10.2٪ و VLDL (بسیار پایین چربی لیپوپروتئین - خطرناک ترین شکل کلسترول) را با 12.5٪ کاهش دادند.

 

آهن برای انرژی

عدس علاوه بر ارائه کربوهیدرات های پیچیده احیا کننده، می تواند انرژی شما را با تجدید ساختن ذخایر آهن شما افزایش دهد. به خصوص برای زنان قاعدگی که بیشتر در معرض خطر کمبود آهن هستند، تقویت فروشگاه های آهن با عدس ها، ایده خوبی است؛ به ویژه آن که، برخلاف گوشت قرمز، منبع دیگری از آهن، عدس غنی از چربی ها و کالری نیست. آهن جزء جدایی ناپذیر از هموگلوبین است که اکسیژن را از ریه ها به تمام سلول های بدن انتقال می دهد و همچنین بخشی از سیستم های آنزیمی کلیدی برای تولید انرژی و سوخت و ساز بدن است. و به یاد داشته باشید: اگر باردار یا شیرده باشید، نیازهای شما برای افزایش آهن افزایش می یابد. افزایش کودکان و نوجوانان همچنین نیاز به آهن افزایش می دهد.

شرح

عدس ها حبوبات، دانه گیاهی است که نام گیاه شناسی آن لنز است. آنها در غلاف هایی که حاوی یک یا دو دانه عدس هستند رشد می کنند.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید خشکبار به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

عدس ها براساس اینکه آیا آنها بزرگ یا کوچک هستند و با ده ها تن از هر کدام از آنها کشت می شود طبقه بندی می شوند. در حالی که رایج ترین انواع در ایالات متحده سبز یا قهوه ای هستند، عدس ها نیز در رنگ های سیاه، زرد، قرمز و نارنجی موجود می باشند. این دیسک های دور، بیضی یا قلب شکل کوچک هستند، اغلب کوچکتر از نوک یک مداد مداد. آنها به طور کامل فروخته می شوند و یا تقسیم می شوند.

 

انواع مختلف با رنگهای قهوه ای و سبز هماهنگی متنوعی دارند که بهتر است پس از پختن شکل خود را حفظ کنند، در حالی که دیگران به طور کلی نرم و نرم می شوند. در حالی که عطر و طعم کمی در میان گونه ها متفاوت است، آنها به طور کلی دارای طعم تا حدودی قهوه ای متراکم دلپذیر است.

تاریخ

اعتقاد بر این است که عدس در آسیای مرکزی تولید شده است، که از زمان پیش از میلاد مصرف شده است. آنها یکی از اولین غذاهایی هستند که تا کنون کشت شده اند. دانه های عدس از 8000 سال پیش در سایت های باستان شناسی در خاورمیانه پیدا شده است. عدس در کتاب مقدس هر دو به عنوان مورد که یعقوب برای عیسی برای اولویت اولویت خود و به عنوان بخشی از نان که در طی اسارت بابلیان یهودیان ساخته شد، ذکر شده بود.

 

برای هزاره ها، عدس به طور سنتی با جو و گندم خورده شده است، سه غذای که در همان مناطق منشا گرفته شده و در سراسر آفریقا و اروپا در طول مهاجرت های مشابه و کاوش های قبیله های فرهنگی گسترش یافته است. قبل از قرن بیست و یکم، آنها به هندوستان معرفی شدند که غذاهای سنتی آن هنوز در مورد غذای عدس ادویه معروف به دال است. در بسیاری از کشورهای کاتولیک، عدس برای مدت طولانی به عنوان غذای اصلی استفاده می شود. در حال حاضر، تولید کنندگان پیشرو تجاری عدس شامل هند، ترکیه، کانادا، چین و سوریه هستند.

 

نحوه انتخاب و ذخیره

عدس ها به طور کلی در ظروف پیش ساخته و همچنین ظروف فله در دسترس هستند. درست مثل هر غذای دیگر که ممکن است در قسمت عمده خرید کنید، مطمئن شوید که مخازن حاوی عدس پوشانده شده اند و فروشگاه دارای محصول خوبی است تا بتواند حداکثر طراوت آن را تامین کند. این که آیا عدس را به صورت عمده یا در بسته بندی بسته بندی کنید، مطمئن شوید که هیچ شواهدی از آسیب رطوبت و حشرات وجود ندارد و عدس ها کامل و بدون ترک خورده است.

 

عدس کنسرو شده را می توان در برخی از فروشگاه های مواد غذایی و اکثر غذاهای طبیعی یافت. بر خلاف سبزیجات کنسرو شده، که مقدار زیادی از ارزش غذایی خود را از دست داده اند، تفاوت کمی در ارزش تغذیه عدس های کنسرو شده و کسانی که شما خود را می خورید متفاوت است. کنجد سبب کاهش ارزش تغذیه ای آنها می شود، زیرا آنها برای مدت کوتاهی به راحتی پخته می شوند، در حالی که فرآیند تهیه آنها نیاز به زمان پخت طولانی در دمای بالا دارد. از سوی دیگر، لوبیا به مدت زمان زیادی نیاز دارند که طبخ آنها را تهیه کند یا خودتان آنها را طبخ کنید. بنابراین، اگر لذت بردن از عدس برای شما راحت تر است، به هر حال به جلو بروید و از آنها لذت ببرید. ما پیشنهاد می دهیم به دنبال آن هایی باشیم که حاوی نمک یا افزودنی های اضافی نیستند. (یکی از نگرانی ها در مورد مواد غذایی کنسرو شده بالقوه برای می تواند شامل یک لاک الکل ساخته شده از بسفنول A / BPA است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاهش قرار گرفتن در معرض این ترکیب، لطفا به عنوان خوانده شده ما در مورد موضوع).

 

عدس را در یک مخزن هوادهی در یک محل سرد، خشک و تاریک نگهداری کنید. به این ترتیب نگهداری می شود، تا 12 ماه نگهداری می شود. اگر عدس ها را در زمان های مختلف خریداری کنید، آنها را به طور جداگانه ذخیره کنید، زیرا ممکن است از مراحل مختلف خشکی استفاده کنند و به همین ترتیب زمان های مختلف پخت و پز نیاز دارند. عدس پخته شده در یخچال و فریزر به مدت سه روز نگهداری می شود، در صورت قرار دادن در یک ظرف پوشیده شده.

 

نکاتی برای آماده سازی و پخت و پز

نکاتی برای آماده سازی عدس

عدس را می توان روز خدمت را آماده کرد، زیرا لازم نیست که آن را از بین ببرد. قبل از شستشو عدس شما باید آنها را بر روی یک صفحه رنگی روشن و یا سطح پخت و پز برای بررسی، و حذف سنگ های کوچک و یا باقی مانده از آنها گسترش. پس از این روند، عدس را در یک سینر قرار دهید و آنها را کاملا تحت آب سرد سرد بشویید.

سلامت راه عدس پخت و پز

برای جوش عدس، از سه فنجان مایع برای هر فنجان عدس استفاده کنید. عدس هایی که در آب جوشان قرار می گیرند، هضم آسان تر از آنهایی است که به آب جوش آورده می شوند. هنگامی که آب به جوش می آید، حرارت را به پایین بکشید و پوشش دهید. عدس های سبز معمولا 30 دقیقه طول می کشد، در حالی که قرمز ها نیاز به 20 دقیقه دارند.

 

این زمان پخت و پز می تواند کمی بسته به استفاده نهایی تنظیم شود. اگر می خواهید عدس را در یک سالاد یا سوپ خدمت کنید و یک بافت قوی تر را بخواهید، آنها را از کوره خارج کنید، وقتی که این سازگاری را به دست آورید - معمولا 5 تا 10 دقیقه قبل از زمان معمول پخت و پز آنها. اگر شما در حال تهیه و یا آماده سازی هایی هستید که نیاز به یک قوام قارچ دارد، رسیدن به این بافت ممکن است 10-15 دقیقه بیشتر طول بکشد.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید خشکبار به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

مشخصات تغذیه

عدس منبع عالی مولیبدن و فولات هستند. آنها یک منبع بسیار خوبی از الیاف رژیمی، مس، فسفر و منگنز هستند. علاوه بر این آنها منبع خوبی از آهن، پروتئین، ویتامین B1، اسید پانتوتنیک، روی، پتاسیم و ویتامین B6 هستند.

کالری: 230

کربوهیدرات: 39.9 گرم

پروتئین: 17.9 گرم

چربی: 0.8 گرم

فیبر: 15.6 گرم

تیامین: 22٪ از مصرف روزانه مرجع (RDI)

نیاسین: 10٪ از RDI

ویتامین B6: 18٪ از RDI

Folate: 90٪ RDI

اسید پانتوتنیک: 13٪ از RDI

آهن: 37٪ از RDI

منیزیم: 18٪ از RDI

فسفر: 36٪ از RDI

پتاسیم: 21٪ از RDI

روی: 17٪ از RDI

مس: 25٪ از RDI

منگنز: 49٪ از RD

 

خرید انجیر - فروشگاه اینترنتی - خرید آنلاین - خرید انجیر خشک - آجیل - خرید اینترنتی - خشکبار - خرید آجیل - خرید خشکبار - فروشگاه آنلاین - فروشگاه اینترنتی برداری - خرید فروش اینترنتی - برداری- خواص انجیر - خواص آجیل - خواص انجیر خشک - خواص خشکبار - فروش