Roadie
1396/06/21 05:32:01

خواص سلامتی گردو

مزایای سلامتی گردو

گردو باعث کاهش کلسترول بد در بدن، بهبود سوخت و ساز و کنترل دیابت می شود. دیگر مزایای سلامتی مهم گردو به این دلیل است که این آجیل دارای خواص ضد التهابی است که به کنترل وزن کمک می کند. انتظار میرود گردو نیز گسترش سرطان را تسکین دهد.

گردو؟

گردو دانه های قابل خوراکی از درختان جنگول Juglans هستند. آنها اطراف و تنها میوه های درخت گردو هستند. میوه و دانه گردو توسط یک کاسه ضخیم محصور می شوند. کاسه ای که هسته را محاصره می کند، سخت است و شامل دو قسمت است. بذر میوه های گردو حاوی مقادیر قابل توجهی از مواد مغذی مانند پروتئین، اسید های چرب ضروری، کربوهیدرات ها، ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است.

گردو همیشه به عنوان "غذای مغز" نامیده می شود، زیرا ساختار سطح گردو دارای شکل ظریف، مانند مغز است. به همین دلیل، آنها به عنوان نماد هوش شناخته می شوند، و اعتقاد بر این است که آنها واقعا عقل را افزایش می دهند. در حالی که این موضوع کاملا درست نیست. با این حال، مطالعات علمی اخیر نشان داده اند مصرف گردو به بهبود عملکرد مغز کمک می کند. آنها حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند که فعالیت مغز را افزایش می دهند. اسیدهای چرب امگا 3 همراه با ید و سلنیوم برای اطمینان از عملکرد مغز بهینه هستند.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر صدیک به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

گردوها همراه با طعم خوشمزه آنتی اکسیدان ها و پروتئین ها دارای مزایا و معایب سلامتی هستند. آنها همچنین یک مکمل خوشمزه هستند و می توانند به راحتی به رژیم اضافه شوند. گردو نیز به عنوان "غذای قدرت" شناخته می شود. اعتقاد بر این است که استقامت را بهبود می بخشد.

 

آمار گردو

گردو به مدت طولانی برای انسان شناخته شده است. برخی از واقعیت های جالب در مورد گردو به شرح زیر است:

درختان گردو از سال 7000 قبل از میلاد به بشر شناخته شده است. 

دو سوم تولید گردو از کالیفرنیا می آید.

شما می توانید سطح کنده در داخل و خارج از گردو مشاهده کنید.

 

ارزش تغذیه گردو

مطالعه وسیع توماس و گبهارت (2006) بر ارزش غذایی گردو متمرکز شده است، که همچنین در پایگاه داده های ملی تغذیه USDA برای مرجع استاندارد گزارش شده است. مهمترین ارزش های تغذیه ای این پژوهش در زیر آورده شده است.

ارزش های تغذیه ای در گردو حاوی انرژی 190 کالری در یک اونس یا 30 گرم گردو است.

محتوای کربوهیدرات 4 گرم به ازای هر اونس است.

پروتئین 4 گرم در یک اونس است.

مقدار کل چربی 1 اونس 18 گرم است که چربی اشباع نشده و اشباع شده است.

2 گرم فیبر در گردو قرار دارد.

مواد معدنی موجود شامل کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، روی، مس، منگنز و سلنیوم هستند.

ویتامین B6، اسید فولیک، ویتامین B12، ویتامین E، ویتامین K و ویتامین A هستند. کاروتنوئیدها در گردو حاوی بتا کاروتن، لووتیان و زاکسنتین هستند.

حدود 20 میلی گرم فیتوسترول در یک اونس گردو وجود دارد.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید خرما به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

 

خرید انجیر - فروشگاه اینترنتی - خرید آنلاین - خرید انجیر خشک - آجیل - خرید اینترنتی - خشکبار - خرید آجیل - خرید خشکبار - فروشگاه آنلاین - فروشگاه اینترنتی برداری - خرید فروش اینترنتی - برداری- خواص انجیر - خواص آجیل - خواص انجیر خشک - خواص خشکبار - فروش