Roadie
1396/07/07 12:06:38

خواص زیره

منافع بهداشتی زیره: توانایی آن برای کمک به هضم و ایمنی و درمان بواسیر، بی خوابی، بیماری های تنفسی، آسم، برونشیت، سرماخوردگی، شیردهی، کم خونی، اختلالات پوست، جوش و سرطان. زیره متعلق به خانواده Apiaceae و گسترده است که در آشپزخانه ها در شبه قاره هند و برخی از کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین دیگر به عنوان ادویه استفاده می شود. زیره می توانید به بهبود برخی از خطرناک ترین بیماری ها کمک می کند. اجازه دهید ما در بخش زیر چگونگی بهرمندی شما از زیره را توضیح دهیم.

 

خواص زیره

خواص زیره سبز عبارتند از:

 

هضم: زیره سبز برای هضم و مشکلات مرتبط بسیار مفید است. عطر سیبی می آید از یک ترکیب آلی معطر، به نام cuminaldehyde، که عنصر اصلی آن اسانس است، و غده بزودی در دهان فعال می شود، که هضم مواد غذایی را تسهیل می کند. بعد از آن، تیمول، ترکیباتی که در سیلیا یافت می شود، تحریک غده هایی است که اسیدها، صفرا و آنزیم ها را برای هضم کامل مواد غذایی در معده و روده تحریک می کنند. زیره سبز شما را از مشکلات گاز رهایی می دهد و بنابراین هضم و اشتها را بهبود می بخشد. با توجه به اسانس های ضروری، منیزیم و سدیم، سیبیا به هضم کمک می کند و همچنین در هنگام معاشرت با آب گرم باعث کم شدن درد می شود.

 

هموروئید: علت اصلی هموروئید (یبوست) یبوست همراه با عفونت بر روی زخم در بخش مقعد است که همچنین توسط یبوست ایجاد می شود. زیره سبز هضم، تحریک کننده، ضد قارچ و ضد میکروبی به علت محتوای فیبر آن است و مثل یک ملین طبیعی در فرم پودر عمل می کند. این خواص از روغنهای اساسی می آیند که عمدتا از پومیزان و پریآزین های خاص تشکیل شده است. اضافه کردن کربوهیدرات ها به رژیم غذایی شما همچنین در درمان عفونت ها یا زخم ها در دستگاه گوارش و اندام های دفع کننده اسهال کمک می کند و همچنین هضم را تسریع می کند. این بدان معنی است که تمام نشانه ها و علل هموروئید را درمان می کند، به یاد داشته باشید که وقتی دچار خارش شدید! 

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر خشک به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

 

دیابت: اگر چه مطالعات هنوز هم ادامه دارد، مطالعات قبلی نشان می دهد که زیره همراه با تعدادی دیگر از ادویه جات ترشی جات، یک اثر قوی در کاهش ابتلا به دیابت با جلوگیری از هیپوگلیسمی. حیوانات بودند که در آن مورد آزمایش قرار، کاهش شدید در هیپوگلیسمی نشان داد که زیره سیاه تغذیه می شد و آنها نیز کاهش گلیکوزوری، یک بیماری است که در ادرار حاوی گلوکز بیش از حد، که همچنین به کاهش قند خون و دیابت منجر شده است که نشان داد. آزمایشات انسانی هنوز هم ادامه دارد، اما گزارش های اولیه نشان می دهد که زیره می تواند یک ابزار بسیار قدرتمند در مبارزه با دیابت!

 

بیخوابی: این ویژگی بسیار ویژه است. این یک محرک و همان زمان افسردگی است. این ویژگی را می توان به نسبت نه تنها اجزاء منحصر به فرد، و همچنین علل بی خوابی است که با توجه به یک علت نیست. با این حال مطالعات نشان می دهد که مصرف مناسب ویتامین (در B کمپلکس خاص) و یک کمک دستگاه گوارش مناسب القاء خواب خوب شبانه، هر دو عامل کمک می کند. برخی از اجزای اسانس در زیره به طور طبیعی خواب آور و آرامش بخش، که همچنین به استرس و اضطراب که اغلب به بی خوابی منجر می شود را کاهش می دهد.

 

بیماری های تنفسی، آسم و برونشیت: حضور کافئین (محرک) و غنی، روغن های (مواد ضد عفونی کننده) را زیره سبز به یک ترکیب ضد احتقان مناسب برای کسانی که از بیماری های تنفسی مانند آسم و برونشیت رنج می برند. این یک خلط است، به این معنی که شل خلط و مخاط انباشته در راه های هوایی باعث می شود آن را آسان تر به حذف از سیستم را از طریق عطسه، سرفه و یا تف انجام داد. (کلیک کنید: چرا انجیر؟)

 

سرما: سرماخوردگی یک عفونت ویروسی است که وقتی سیستم ایمنی بدن ما ضعیف شده یا به خطر می افتد اغلب بدن ما را تحت تاثیر قرار می دهد. روغن های ضروری در سیبیا دوباره به عنوان یک ضد عفونی کننده استفاده می شود و به مبارزه با عفونت های ویروسی کمک می کند که می تواند باعث سرد شدن شود. زیره سبز سرفه را در دستگاه تنفسی سرکوب می کند، زیرا موکوس بیش از حد خشک می شود. زیره سبز غنی از آهن است و دارای مقدار قابل توجهی از ویتامین C است که برای سیستم ایمنی سالم بسیار مهم است و از ایجاد عفونت جلوگیری می کند. ویتامین C همچنین یک آنتی اکسیدان طبیعی است، بنابراین شما را در مقابل سایر عفونت ها و سموم محافظت می کند و سیستم ایمنی را تقویت می کند.

 

خرید انجیر - فروشگاه اینترنتی - خرید آنلاین - خرید انجیر خشک - آجیل - خرید اینترنتی - خشکبار - خرید آجیل - خرید خشکبار - فروشگاه آنلاین - فروشگاه اینترنتی برداری - خرید فروش اینترنتی - برداری- خواص انجیر - خواص آجیل - خواص انجیر خشک - خواص خشکبار - فروش