Roadie
1397/07/26 07:28:36

خواص بادام

بادام دارای ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین و فیبر می باشد، و سرشار از مزایای سلامتی است. فقط یک صد گرم از بادام - حدود 1 اونس - حاوی یک هشتم از نیازهای روزانه پروتئین ما است.

بادام را می توانیم هم به صورت خوراکی و هم به صورت خرد شده مصرف کنیم. آنها به صورت آرد، روغن، کره یا شیر بادام در دسترس می باشند.

طبق شواهد به دست آمده این گمان می رود که درختان بادام یکی از قدیمی ترین درختان محسوب می شود. شواهدی از درختان بادام متعلق به 3000 تا 2000 ق.م. در اردن کشف شده است.

از مزایای سلامتی بادام که طی سال ها به صورت مستند درآمده و به اثبات رسیده است، کافی است که آن را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

مزایای بادام

تعدادی از مزایای بالقوه بهداشتی مربوط به بادام وجود دارد. ( خواص فندق )

1) بادام و کلسترول

یک مطالعه منتشر شده در مجله انجمن تغذیه آمریکا نشان می دهد که مصرف بادام باعث افزایش سطح ویتامین E در پلاسما و گلبول های قرمز خون می شود و همچنین باعث کاهش کلسترول می شود.

 

یکی از نویسندگان این مقاله گفت:

"این مطالعه مهم است، زیرا نشان می دهد که خوردن بادام به طور قابل توجهی باعث افزایش سطح ویتامین E در رژیم غذایی و جریان خون می شود. ویتامین E یک آنتی اکسیدان قوی است که سلول های خود را در مقابل آسیب های روزانه محافظت می کند و مانع اکسیداسیون کلسترول از مسدود شدن شریان ها می شود. تعداد انگشت شماری از بادام در روز یک راه عالی برای به دست آوردن ویتامین E بدن شما نیاز به سلامتی است. "

 

2) بادام و سرطان

شمع بادام

بادام می تواند به طور بالقوه خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد.

یک مطالعه که در سال 2015 در تحقیقات زنان و زایمان منتشر شده، به بررسی میزان مصرف عناب و سرطان اشاره کرد.

آنها دریافتند افرادی که مقادیر بالاتری از بادام زمینی، گردو، و بادام مصرف می کردند خطر ابتلا به سرطان پستان را 2 تا 3 برابر کاهش دادند.

نویسندگان نتیجه گرفتند که "بادام زمینی، گردو، و بادام به نظر می رسد یک عامل محافظ برای رشد سرطان پستان است." ( خواص بادام زمینی )

 

3) بادام و بیماری قلبی

بادام، همراه با آجیل و دانه ها به طور کلی، اغلب با سطوح بالاتری از چربی خون همراه است و برای قلب مفید است.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد، بادام در رژیم غذایی شما ممکن است برای جلوگیری از بیماری قلبی مفید باشد اما به طور کلی شواهد غیرقابل قبول است.

در یک مطالعه که در سال 2014 منتشر شد، دانشمندان دریافتند که بادام به میزان قابل توجهی میزان آنتی اکسیدان ها در جریان خون، کاهش فشار خون و بهبود جریان خون را افزایش داده است. یافته های آنها وزن این نظریه را افزایش می دهد که رژیم های مدیترانه ای با مقدار زیادی آجیل دارای مزایای سلامتی زیادی هستند.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

 

4) بادام و ویتامین E

بادام حاوی مقادیر بالایی از ویتامین E، آنتی اکسیدان است. در واقع، آنها یکی از بهترین منابع طبیعی ویتامین E هستند، که 37 درصد از مصرف روزانه توصیه شده فقط 1 اونس است. ویتامین E به محافظت از سلول ها از آسیب های اکسیداتیو کمک می کند.

همچنین مصرف بالای ویتامین E به طور آزمایشی با خطر کاهش برخی از بیماری ها مانند آلزایمر، برخی از سرطان ها و بیماری های قلبی همراه است.

با این حال، برخی از مطالعات نشان می دهد افزایش کمی در خطر سرطان پروستات با مصرف بیشتر ویتامین E؛ و یک مقاله منتشر شده توسط انجمن قلب آمریکا در سال 2014 هیچ مزیت قابل توجهی از ویتامین E در برابر بیماری های قلبی یا سکته مغزی گزارش نشده است.

 

5) بادام و قند خون

نماد و قرص منیزیم

بادام حاوی مقادیر زیاد منیزیم است.

شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه بادام میتواند کنترل قند خون را کنترل کند.

به نظر می رسد این توانایی به دلیل سطح بالای منیزیم - حاوی تقریبا نیمی از مقدار توصیه شده روزانه در 2 اونس بادام است.

در حدود یک سوم افراد مبتلا به دیابت نوع 2 سطح منیزیم کم است.

در یک مطالعه، افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و سطوح منیزیم کم مکمل مگنزین بودند. محققان افزایش سطح منیزیم خود را اندازه گیری کردند و همچنین بهبود مقاومت به انسولین را دیدند.

 

6) بادام به کاهش وزن کمک می کند

از آنجا که بادام ها در کربوهیدرات ها کم و دارای پروتئین و فیبر زیاد هستند، آنها می توانند به مردم کمک بیشتری کنند تا بیشتر طول بکشد. این دارای پتانسیل کاهش تعداد کالری است که به طور کلی مصرف می شود.

مطالعات متعددی در مورد بادام و انواع آجیل نشان داده شده است که نشان دهنده توانایی آنها در حفظ احساسات مردم است. ( خواص آجیل )

تغذیه

بادام منبع منبع ویتامین E، مس، منیزیم و پروتئین با کیفیت بالا است. آنها همچنین حاوی مقادیر بالای اسیدهای چرب غیر اشباع سالم و همچنین سطح بالایی از مولکول های زیست فعال (مانند فیبر، فیتواسترول، ویتامین ها، سایر مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها) هستند که ممکن است به جلوگیری از بیماری قلبی و عروقی کمک کند.

در مورد غذاهای گیاهی، آجیل و دانه ها پس از غلات، ثروتمندترین فیبر هستند، که می تواند دلیل اینکه چرا بادام برای سلامت قلبی عروقی خوب است، توضیح داده شود.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

 

گزارش تغذیه بادام

سه بادام

بادام چگال مواد مغذی است.

یک فنجان کلم، بادام خام (143 گرم) حاوی:

آب - 6.31 گرم

انرژی - 828 کیلو کالری

پروتئین - 30.24 گرم

کل چربی (چربی) - 71.40 گرم

کربوهیدرات، با تفاوت - 30.82 گرم

فیبر، کل رژیم غذایی - 17.9 گرم

شکر، مجموع - 6.01 گرم

کلسترول - 0 گرم

کلسیم، Ca - 385 میلیگرم

آهن، آهن - 5.31 میلی گرم

منیزیم، Mg - 386 میلی گرم

فسفر، P - 688 میلیگرم

پتاسیم، K - 1048 میلی گرم

سدیم، سدیم - 1 میلی گرم

روی، Zn - 4.46 میلیگرم

ویتامین C، کل اسید آسکوربیک - 0 میلی گرم

تيامين - 0.293 ميليگرم

ریبوفلاوین - 1.627 میلی گرم

نیاسین - 5.174 میلی گرم

ویتامین B-6 - 0.196 میلیگرم

فولاد DFE - 63 میکروگرم

ویتامین B-12 - 0 میکروگرم

ویتامین A، RAE - 0 میکروگرم

ویتامین A، IU - 3 واحد بین المللی

ویتامین E (آلفا توکوفرول) - 36.65 میلی گرم

ویتامین D - 0 واحد های بین المللی

ویتامین K (فیلووینون) - 0 میکروگرم

کافئین - 0 میلیگرم

خطرات

خطرات احتمالی مربوط به مصرف بادام وجود دارد. آلرژی به بادام واقعا شایع است. علائم آلرژی بادام می تواند شامل موارد زیر باشد:

معده درد یا گرفتگی

تهوع و استفراغ

مشکلات بلع

اسهال

خارش

تنگی نفس

دشواری تنفس

اگر به بادام حساسیت دارید، مهم است که از هر گونه مواد غذایی که ممکن است حاوی آنها باشد جلوگیری کنید. بادام برای استفاده از فرنگیپان، مارزیفان و پرلیان استفاده می شود. بادام نیز گاهی در کیک، بیسکویت، نان، شکلات، بستنی و برخی از لیکورها (مانند آموندین) استفاده می شود.

 

خرید انجیر - فروشگاه اینترنتی - خرید آنلاین - خرید انجیر خشک - آجیل - خرید اینترنتی - خشکبار - خرید آجیل - خرید خشکبار - فروشگاه آنلاین - فروشگاه اینترنتی برداری - خرید فروش اینترنتی - برداری- خواص انجیر - خواص آجیل - خواص انجیر خشک - خواص خشکبار - فروش