Roadie
1397/08/22 12:59:11

خواص بادام 2

نهال میوه بادام، یک درخت متوسط است که گل های صورتی و سفید معطر می دهد. درخت بادام ازگروه درختان هلو، گیلاس و زردآلو می باشد. دانه میوه بادام، همان چیزی است که ما به عنوان مهره بادام اشاره می کنیم. ( خواص آجیل )

 

تاریخ

بادام در حال حاضر در بسیاری از کشورهای حاشیه دریای مدیترانه از جمله اسپانیا، ایتالیا، پرتغال و مراکش و همچنین در کالیفرنیا رشد می کند. کشت بادام در کالیفرنیا، تنها دولت ای که آنها را تولید می کند، تاریخ جالبی دارد. درختان بادام در ابتدا به قرن ها پیش به کالیفرنیا آورده شده بودند که ماموریت ها توسط اسپانیایی ایجاد شده بود، اما وقتی که مأموریت ها بسته شد، کشت درختان رها شد. درختان بادام در قرن نوزدهم از طریق شرق ایالات متحده به کالیفرنیا بازگشتند. در سال 1840، درختان بادام از اروپا به دنیا آمدند و برای اولین بار در نیو انگلستان کاشته شدند. از آنجا که آب و هوای در ساحل شرقی از کشت آنها پشتیبانی نمی کرد، درختان به کالیفرنیا می آمدند و در آنجا رشد می کردند و این کار را ادامه می دادند.

بادام، غذای باستانی است که در متون تاریخی، از جمله کتاب مقدس نوشته شده است. فکر می کردم که بادام در مناطق آسیای غربی و شمال آفریقا سرچشمه گرفته است. رومی ها به عنوان "مهره یونانی" به عنوان "بادام زمینی" اشاره کردند که به تمدن پیشنهاد دادند که برای اولین بار آنها را کشت کند.

 

فواید سلامتی

کاهش LDL-کلسترول و کاهش خطر بیماری قلبی شما

بادام چغندر قند حاوی زیاد چربی های مضر است، همان نوع از چربی های محرک سلامت است که در روغن زیتون وجود دارد که با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی همراه است. پنج مطالعات اپیدمیولوژیک انسانی، از جمله مطالعات بهداشت پرستاران، مطالعات بهداشتی آیووا، مطالعات بهداشتی ادوینت و مطالعات بهداشتی پزشکان، همه نشان دادند که مصرف بادام  با خطر کمتر برای بیماری قلبی همراه است. محققان مطالعاتی که از مطالعه سلامت پرستاران مورد مطالعه قرار گرفته اند برآورد کرده اند که جایگزینی آجیل برای یک مقدار معادل کربوهیدرات در رژیم غذایی به طور متوسط ​​30 درصد کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی را نشان می دهد. محققان محاسبه خطر بیشتر کاهش چشمگیر را - 45٪ - هنگامی که چربی از آجیل برای چربی های اشباع شده (که اساسا در محصولات گوشتی و لبنی یافت می شود) جایگزین شد.

 

یک مطالعه منتشر شده در مجله بریتانیایی تغذیه نشان می دهد که وقتی غذاهای به طور مستقل به منظور کاهش کلسترول، مانند بادام، در غذای سالم ترکیب می شوند، اثرات مفید افزودنی ها هستند. در این مطالعه 12 بیمار با سطوح کلسترول LDL بالا، رژیم حاوی بادام و سایر آجیل، استرول گیاهی (همچنین در آجیل)، پروتئین سویا و فیبر محلول (در مقادیر زیاد در لوبیا، جو، گلابی) باعث کاهش سطح خون تمام کریستال های LDL شامل LDL کم چگالی (نوعی که بیشترین خطر را برای بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد) با تقریبا حداکثر کاهش پس از 2 هفته دیده می شود.

 

علاوه بر اثرات کاهش دهنده کلسترول، توانایی بادام برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ممکن است تا حدی ناشی از اثر آنتی اکسیدانی ویتامین E موجود در بادام و همچنین کاهش اثر LDL بر روی چربی های غیرمستقیم بادام باشد. (LDL شکل کلسترول است که به بیماری آترواسکلروز و بیماری قلبی مرتبط است). وقتی که بادام برای چربی های سنتی بیشتری جایگزین در آزمایش تغذیه انسان می شود، کلسترول LDL را می توان از 8 تا 12 درصد کاهش داد.

 

علاوه بر چربی های سالم و ویتامین E، یک چهارم فنجان بادام حاوی 62 میلی گرم منیزیم به اضافه 162 میلی گرم پتاسیم می باشد.

 

منیزیم مسدود کننده کانال کلسیم خود طبیعت است. هنگامی که منیزیم کافی وجود دارد، رگ ها و عروق به راحتی می بینند و آرامش می کنند، که باعث کاهش مقاومت می شود و جریان خون، اکسیژن و مواد مغذی را در سراسر بدن بهبود می بخشد. مطالعات نشان می دهد که کمبود منیزیم نه تنها در ارتباط با حمله قلبی است، بلکه این که بلافاصله پس از حمله قلبی، عدم وجود منیزیم کافی باعث آسیب های رادیکال آزاد به قلب می شود.

 

پتاسیم، یک الکترولیت مهم درگیر در انتقال عصب و انقباض تمام عضلات از جمله قلب، یکی دیگر از مواد معدنی است که برای حفظ فشار خون طبیعی و عملکرد قلب ضروری است. بادام، باعث تقویت سلامت قلب و عروق خود می شود و 162 میلی گرم پتاسیم را به وجود می آورند و فقط 0.2 میلی گرم سدیم می باشند و میوه ها را انتخاب می کنند تا در برابر فشار خون بالا و آترواسکلروز محافظت شوند.

بادام دارای دو باله حفاظت در برابر دیابت و بیماری قلبی عروقی است

کاهش قند خون بعد از غذا موجب محافظت در برابر دیابت و بیماری های قلبی-عروقی می شود، به احتمال زیاد با کاهش میزان رادیکال های آزاد کننده مولکول های کلسترول همراه با افزایش شدید قند خون. این یکی از دلایلی است که چرا رژیم های شاخص کم گلیسمی منجر به کاهش خطر ابتلا به دیابت و بیماری قلبی می شوند.

 

به نظر میرسد که بادامها نه تنها باعث کاهش قند خون قند خون پس از غذا میشوند، بلکه آنتی اکسیدانها را نیز فراهم میآورند تا مقدار کمی از رادیکالهای آزاد را که موجب میشوند را کاهش دهند.

 

محققان 15 ماده سالم را تغذیه کردند. 5 وعده غذایی حاوی مقادیر کربوهیدرات، چربی و پروتئین قابل مقایسه بود: سه وعده غذایی (بادام و نان، برنج پاروپلاستی و سیب زمینی سرخ شده فوری) و 2 وعده غذایی کنترل نان. نمونه های خون قبل از هر وعده غذا و 4 ساعت بعد از آن نشان داد که سطح آنتی اکسیدان های محافظ پس از غذا بادام افزایش می یابد، اما پس از وعده های غذایی دیگر کاهش می یابد. و نه تنها غذای بادام باعث افزایش سطح آنتی اکسیدانی شد، اما بر خلاف سایر غذاها، بادام نیز باعث افزایش قند خون و انسولین بعد از غذا شد.

 

تحقیقات بیشتری نشان می دهد که خوردن بادام همراه با غذای شاخص گلیسمی بالا باعث کاهش شاخص گلیسمی غذا و افزایش قند خون پس از خوردن می شود.

 

در این مطالعه، پس از یک شبه 10-12 ساعته سریع، 9 داوطلب سالم به صورت تصادفی سه روزه غذایی و دو وعده غذای ناهار و 2 نان سفید (گلیسمی بالا) تغذیه شدند. هر وعده شامل 50 گرم کربوهیدرات از نان سفید که به تنهایی یا به همراه 1، 2 و 3 اونس بادام خورده می شود. برای بررسی میزان افزایش قند خون، نمونه های خون برای تجزیه و تحلیل گلوکز بلافاصله پس از غذا، و در 15، 30، 45، 60، 90 و 120 دقیقه گرفته شد.

 

خوردن بادام باعث کاهش شاخص گلیسمی (GI) غذا و افزایش قند خون در افراد به صورت وابسته به دوز شد - بیشتر بادام مصرف می شود، GI غذا کم و کمتر افزایش قند خون قند خون پس از خوردن غذا است.

 

هنگامی که یک اونس بادام در کنار نان سفید خورده بود، GI غذا (105.8) با خوردن نان سفید تنها بود، اما هنگامی که دو اونس بادام با نان سفید مصرف شد، GI به 63 کاهش یافت و هنگامی که 3 اونس بادام خورده شد، GI تنها 45.2 درصد کمتر از نیمی از GI نان سفید نان بود.

 

قند خون افراد بعد از خوردن نان سفید فقط 2.8 میلی مول در لیتر افزایش می یابد. هنگامی که یک اونس از بادام با نان خورده می شد، قند خون 2/2 میلی مول در لیتر افزایش یافت. خوردن دو اونس بادام با نان منجر به افزایش قند خون 2.0 میلی مول در لیتر و خوردن سه اونس از بادام شد که باعث افزایش قند خون تنها 1.6 میلی مول در لیتر می شود که کمتر از نیمی از افزایش بعد از خوردن نان سفید است.

 

نکات عملی: فقط از میان وعده های میان وعده لذت ببرید. کره بادام کوچکی را روی تند تان یا پایین مرکز سرو کرفس قرار دهید. تعداد کمی از بادام بریزید شده را به سالاد خود اضافه کنید یا ریز ریز کنید و به عنوان یک قاشق غذا برای سبزیجات پاستا، پخته یا سالاد استفاده کنید. هنگام غذا خوردن با یک شاخص گلیسمی بالاتر، از جمله بادام در وعده غذایی، می تواند قند خون خود را کنترل کند.

دیوانه در مورد قلب شما؟ دیوونه باش

به نظر می رسد آجیل قلب محافظتی نیز باشد. تحقیقات منتشر شده در مجله تغذیه بریتانیا (Blomhoff R، Carlsen MH)، که چندین عناب را در میان غذاهای گیاهی با بالاترین میزان آنتی اکسیدان ها تعیین کرده است، نشان می دهد که محتوای آنتی اکسیدان بالا در بادام ها ممکن است کلیدی باشد.

 

گردو، گردو و آب نبات دارای بالاترین مقدار آنتی اکسیدانی در آجیل درخت هستند، که گردو بیشتر از 20 میلی مول آنتی اکسیدان در هر 3 اونس (100 گرم) است. بادام زمینی (اگر چه از نظر فنی، بژ) نیز به طور قابل توجهی به مصرف غذاهای آنتی اکسیدان ها کمک می کند. 

(مطالعه بیشتر: خواص گردو برای بدن و خواص سلامتی گردو)

 

محتوای آنتی اکسیدان های زیاد آجیل به توضیح نتایجی که در مطالعات بهداشتی زنان آیووا نشان داده شده است، که در آن خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و کرونر قلب با افزایش مصرف کره میوه بادام افزایش می یابد. میزان مرگ و میر مجموع کاهش مصرف 11 درصد و 19 درصد کره بادام زمینی یک بار در هفته و 1-4 بار در هفته کاهش یافته است.

 

حتی بیشتر چشمگیر نتایج یک مطالعه بررسی شواهد اتصال آجیل و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، همچنین در مجله بریتانیا مجله تغذیه منتشر شده است. (Kelly JH، Sabate J.) در این مطالعه، محققان چهار مطالعه بزرگ اپیدمیولوژیک پیش آگهی را مطالعه کردند: مطالعات بهداشتی ادوینت، مطالعات زنان آیووا، مطالعه سلامت پرستاران و مطالعه سلامت پزشکان. وقتی شواهدی از هر چهار مطالعه ترکیب شد، افرادی که حداقل 4 بار در هفته هضم می کردند 37٪ کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی را نسبت به کسانی که هرگز یا به ندرت خوردن آجیل را مصرف می کردند، نشان دادند. هر خدمت اضافی آجیل در هفته با میانگین 8.3٪ کاهش خطر بیماری قلبی عروقی همراه بود.

 

نکته عملی: برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی و قلب و عروق کرونر، از تعداد انگشت شماری از آجیل یا قاشق چای خوری کره حداقل 4 بار در هفته لذت ببرید.

بادام زمینی کل گندم برای بهبود چربی خون

حتی افرادی که مشکلات خود را با سطوح چربی خون خود دارند، ممکن است به طور خودکار نیازی به پوشیدن غذاهای پرچرب مانند بادام ندارند. محققان دانشگاه تورنتو کانادا نشان داده اند که یک میان وعده 2.5 اونس بادام روزانه می تواند در کاهش LDL خون و افزایش HDL خون نسبت به یک کلوچه گندم با داشتن همان مقدار چربی و فیبر به عنوان بادام، کار خوبی را انجام دهد. آنها همچنین دریافتند که نشانگرهای وضعیت آنتیاکسیدانی موجود در بدن میتواند با افزودن تنقلات بادام به بهبودی بهبود یابد. بسیاری از مواد مغذی (مخصوصا فلاونوئیدها) موجود در بادام یافت شده بودند که بر این باور بودند که برخی از این مزایای ویژه بادام.

بادام زمینی (با پوست) بیشترین مزایای سلامت قلب را به ارمغان می آورد

تحقیقات جدید در مورد بادام، به شواهد رو به رشد اضافه می کند که خوردن غذاهای کامل بهترین راه برای ارتقاء سلامت مطلوب است.

 

فلاونوئیدها موجود در پوست بادام پوست با ویتامین E موجود در گوشت خود را به بیش از دو برابر پانچ آنتی اکسیدانی یا زمانی که به صورت جداگانه ارائه می شود، نشان می دهد یک مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه.

 

20 فلاونوئیدهای آنتی اکسیدان قوی در این مطالعه در پوست بادام شناخته شده اند که بعضی از آنها به عنوان مهمترین کمک کننده ها به مزایای سلامتی حاصل از غذاهای دیگر مانند کاکتیشین موجود در چای سبز و naringenin است که در گریپ فروت یافت می شود.

 

جفری بلومبرگ، Ph.D.، دانشمند ارشد و مدیر آزمایشگاه تحقیقات آنتی اکسیدان ها در دانشگاه تافتس، "ما یک ترکیب منحصر به فرد از فلاونوئیدها را در بادام شناسایی کرده ایم. آزمایشات خون دیگر نشان داد که خوردن بادام با پوسته های خود موجب افزایش فلاونوئیدها و ویتامین E در بدن می شود، به ویژه در افرادی که سن آنها بالا است.

 

تیم Blumberg اثرات فلاونوئیدهای پوست بادام به تنهایی و سپس در ترکیب با ویتامین E موجود در گوشت بادام در نمونه های خون حاوی کلسترول LDL مورد آزمایش قرار گرفت. در حالی که فلاونوئیدهای پوست بادام به تنهایی مقاومت 18 درصدی LDL در برابر اکسیداسیون را افزایش دادند، وقتی که ویتامین E گوشت بادام اضافه شد، مقاومت LDL در برابر اکسیداسیون 5/25 درصد افزایش یافت!

 

دکتر Blumberg می گوید: "همکاری بین فلاونوئیدها و ویتامین E در بادام نشان می دهد که چگونه مواد مغذی در کل مواد غذایی مانند بادام می تواند بر سلامتی تاثیر بگذارد."

 

دو مطالعه دیگر فواید بادام برای سلامت قلب را تأیید کرده است

 

یک مطالعه منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی که نشان می دهد که به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی غنی از غذاهای سالم مانند غذای سویا، فیبر چرب و استرول گیاهی، بادام می تواند سطح کلسترول را همانند داروهای استاتین نسل اول کاهش دهد.

 

و یک مطالعه دوم توسط تیم تحقیقاتی مشابه که در مجله اروپایی تغذیه بالینی منتشر شده است، دریافتند که به عنوان بخشی از یک برنامه غذا خوردن برای سلامت قلب، میوه ها می توانند پروتئین واکنشی C را که نشانگر التهاب آسیب دیده شریانی است، کاهش دهد. خیلی از داروهای استاتین. نیاز به دلایل بیشتری برای ساخت بادام به عنوان یک غذای سالم برای خوردن؟ اونس برای اونس، بادام، یکی از مهمترین عناصر غذایی محسوب می شود. علاوه بر ارائه آرایه ای از فلاونوئیدهای قدرتمند، بادام یکی از ثروتمندترین منابع ویتامین E در رژیم غذایی است.

چربی های سالم بادام می تواند به کاهش وزن کمک کند

یک مطالعه منتشر شده در مجله بین المللی چاقی و اختلالات متابولیکی مرتبط که شامل 65 فرد بزرگسال و چاق می شود، نشان می دهد که یک رژیم کم کالری غنی از بادام (که دارای چربی های مونو سدیم بالا است) می تواند به افرادی اضافه وزن کمک کند که موثر تر از رژیم غذایی کم کالری بالا در کربوهیدرات های پیچیده. افرادی که رژیم کم کالری غنی شده بادام داشتند، 39 درصد از کالری خود را به شکل چربی مصرف کردند که 25 درصد آن چربی غیر اشباع بود. در مقابل، افرادی که در رژیم غذایی کم کالری دارای کربوهیدراتهای پیچیده بودند تنها 18 درصد از کالری خود را به عنوان چربی مصرف کردند، که 5 درصد چربی غیر اشباع بودند و 53 درصد کالری آنها از کربوهیدرات استخراج شده بود. هر دو رژیم غذایی همان مقدار کالری و مقدار معادل پروتئین را تامین می کنند. بعد از 6 ماه، افرادی که در رژیم غذایی غنی شده بادام دارای وزن کمتر (-18 در مقابل -11٪)، کمر (-14 در مقابل -9٪)، چربی بدن (-30 در مقابل -20٪)، کل بدن (-8 در مقابل -1٪) و فشار خون سیستولیک (-11 در مقابل 0٪). کسانی که بادام دارند خوردگی 62٪ کاهش وزن و BMI (شاخص توده بدنی)، 50٪ کاهش بیشتر در دور کمر و 56٪ کاهش بیشتر چربی بدن نسبت به کسانی که در رژیم غذایی کم کربوهیدرات با کربوهیدرات بالا بودند! در میان کسانی که دیابت نوع 1 داشتند، کاهش میزان داروهای دیابتی در 96 درصد افراد مبتلا به رژیم غذایی غنی شده با بادام در مقایسه با 50 درصد از کسانی که در رژیم غذایی کربوهیدرات پیچیده بودند، کاهش یافت.

خوردن آجیل باعث کاهش خطر ابتلا به اضافه وزن می شود

با وجودی که آجیل انواع مختلفی از مزایای محافظ قلب را فراهم می کند، بسیاری از آنها از ترس افزایش وزن اجتناب می کنند. یک مطالعه آینده نگر که در نشریه چاقی منتشر شده نشان می دهد که این ترس ها بی اساس هستند. در حقیقت، افرادی که حداقل دو بار در هفته خوردند، احتمالا وزن بیشتری نسبت به افرادی که تقریبا هرگز نوشیدنی نمی خورند، کمتر می شود.

 

مطالعه 28 ماهه شامل 8/865 مرد و زن بالغ در اسپانیا، دریافتند که شرکت کنندگان که حداقل دو بار در هفته بخورند، 31 درصد احتمال کاهش وزن بیشتری نسبت به شرکت کنندگان که هرگز یا تقریبا هرگز نوشیدند.

 

و در میان شرکت کنندگان مطالعه که وزن را به دست آوردند، کسانی که هرگز یا تقریبا هرگز نوشیدند، بیشتر (به طور متوسط ​​424 گرم بیشتر) نسبت به کسانی که حداقل دو بار در هفته خوردند.

 

نویسندگان این تحقیق اظهار داشتند: مصرف عادت مادری با کاهش خطر ابتلا به افزایش وزن (5 کیلوگرم یا بیشتر) همراه بوده است. این نتایج از توصیه مصرف عدس به عنوان یک جزء مهمی از رژیم غذایی محافظتی حمایت می کند و همچنین ترس از افزایش وزن را کاهش می دهد. "

 

نکته عملی: نگران نباشید در مورد به دست آوردن وزن، از لذت بردن از طعم خوشمزه و بسیاری از مزایای سلامت آجیل جلوگیری کنید!

 

چند توصیه:

یک کرفس کرفس را با کره گردو برای یک بعد از ظهر انتخاب کنید.

چند قاشق غذا خوری را روی غلات صبحانه، سالاد ناهار، سبزیجات بخار پز شام بخورید.

یا فقط یک انگشت شمار از آجیل ها را به عنوان یک میان وعده سالم لذت ببرید.

مصرف روزانه میوه ها به شما کمک می کند یک رژیم غذایی سالم داشته باشید

 

در حالی که خوردن بادام، مطالعه مصرف کنندگان در مورد اسیدهای چرب غیرقابل نفوذ، اسیدهای چرب اشباع نشده، فیبر، پروتئین گیاهی، ویتامین E، مس و منیزیم را به میزان قابل توجهی به ترتیب با 42، 24، 12، 19، 66، 15 و 23 درصد افزایش می دهد.

 

در عین حال، میزان مصرف اسیدهای چرب ترانس، پروتئین حیوانی، سدیم، کلسترول و قندهای آنها به ترتیب به میزان 14، 9، 21، 17 و 13 درصد کاهش یافت. هر دو مجموعه تغييرات در مصرف مواد مغذي به شدت با پيشنهادات تغذيه اي كه براي جلوگيري از بيماري هاي قلبي عروقي و ديگر بيماري هاي مزمن شناخته شده اند، مطابقت دارد.

 

منگنز، مس و ریبوفلاوین - کمک بیشتر به تولید انرژی

بادامها یک منبع بسیار خوبی از منگنز و مس هستند که دو ماده معدنی هستند که از ترکیب اصلی آنزیم کلیدی اکسیداتیو سوپراکسید دیسموتاز نامیده می شوند. سوکسوکسید دیسموتاز رادیکال های آزاد تولید شده در میتوکندری (کارخانه های تولید انرژی درون سلول های ما) را از بین می برد، بنابراین انرژی ما جریان می یابد. خوشبختانه، مادر طبیعت هر دو cofactors معدنی در بادام را تامین می کند. ریبوفلاوین (ویتامین B2) همچنین دارای حداقل دو نقش مهم در تولید انرژی بدن است. هنگامی که فعال در مسیرهای تولید انرژی، ریبوفلاوین به شکل فلاون آدنین دینکلوتید (FAD) یا فلاوین مونونوکلئوتید (FMN) می شود. در این فرم ها، ریبوفلاوین به آنزیم های پروتئینی به نام فلاووپروتئین ها متصل می شود که باعث تولید انرژی اکسیژن می شود.

 

Flavoproteins در سراسر بدن یافت می شود، به ویژه در مناطقی که تولید انرژی اکسیژن به طور مداوم مورد نیاز است مانند قلب و عضلات دیگر. نقش دیگر ریبوفلاوین در تولید انرژی محافظتی است.

 

مولکول های حاوی اکسیژن بدن برای تولید انرژی می تواند بسیار واکنش پذیر باشد و می تواند به طور ناخواسته موجب آسیب به میتوکندری ها و حتی سلول های خود شود. در میتوکندری، این آسیب به طور عمده توسط یک مولکول کوچک مانند پروتئین به نام گلوتاتیون جلوگیری می شود. مانند بسیاری از مولکول های آنتی اکسیدان، گلوتاتیون باید به طور مداوم بازیافت شود و این ویتامین B2 است که اجازه می دهد این بازیافت انجام شود. (از لحاظ فنی، ویتامین B2 یک کوآفکتور برای گلوتاتیون ردوکتاز آنزیمی است که فرم اکسید شده گلوتاتیون را به شکل کاهش یافته آن کاهش می دهد.)

 

کمک به جلوگیری از سنگهای صفراوی

بیست سال از داده های رژیمی که در بیش از 80،000 خانم از مطالعه سلامت پرستاران جمع آوری شده است نشان می دهد که زنان که حداقل یک اونس آجیل، بادام زمینی و یا کره بادام زمینی مصرف می کنند هر هفته 25 درصد کمتر از خطر ابتلا به سنگ های صفراوی هستند. از آنجایی که 1 اونس فقط 28.6 قند یا حدود 2 قاشق سوپخوری کره می باشد، جلوگیری از بیماری کیسه صفرا ممکن است به همان اندازه ساده باشد که یک انگشت شمعی از بادام را به عنوان بعد از ظهر برداشت کنید، برخی از بادام را بر روی بلغور جو دوسر یا سالاد تان بیفزایید یا یک کره و ژله بادام بخورید ساندویچ (برای استفاده از نان تمام گندم برای فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی خود استفاده کنید) برای هر هفته ناهار بخرید. ( مطالعه بیشتر: خواص بادام )

 

مغز بادام به رنگ سفید خالص می باشد، که توسط یک پوشش نازک قهوه ای رنگ و در یک پوسته سخت پوشیده شده است. بادام به دو دسته تقسیم می شود: شیرین و تلخ.

 

بادام شیرین از لحاظ ظاهری بیضی شکل هستند، نمونه کامل و مغز آنها در بازرار موجود می باشد.

 

بادام تلخ برای استفاده از روغن بادام استفاده می شود که به عنوان یک عامل طعم دهنده برای غذاها و لیکور ها مانند Amaretto استفاده می شود. آنها در غیر این صورت غیر قابل خوردن هستند، زیرا آنها به طور طبیعی حاوی مواد سمی مانند اسید هیدروژن است. این ترکیبات در تولید روغن بادام حذف می شوند.

 

چند ایده سریع خدمت:

با یک مخلوط کردن در برخی از بادام خرد شده و میوه خشک، یک پانچ به ماست ساده اضافه کنید.

یک غذای سالم از سبزیجات پخته شده با بادام بریده کنید.

یک کره بادام به یک لکه صبحانه اضافه کنید تا طعم و محتوای پروتئین آن را افزایش دهید.

بادام ها و برش های سیب یک غذای فوق العاده ساده، بر روی قله می سازند.

یک سالاد برنج سرخ شده با بادام، نخود فرنگی و مرغ سرخ کنید.

بادام بریده شده را به سالاد مرغ اضافه کنید.

 

نگرانی های فردی

محتوای اگزالات

بادام همیشه ثابت شده است که دارای محتوای اگزالات بالا است. Oxalates به طور طبیعی اسیدهای ارگانیک در انواع مختلفی از غذاها یافت می شوند، و در مورد شرایط خاص پزشکی، آنها باید به شدت در یک برنامه غذا محدود شوند تا از انباشت بیش از حد درون بدن جلوگیری شود. مقاله جامع ما درباره اگزالات، شما را با اطلاعات عملی و دقیق در مورد این اسیدهای ارگانیک، مواد غذایی و سلامت به شما ارائه می دهد.

 

بادام و آلرژی غذایی

آجیل های چوبی مانند بادام، از جمله هشت نوع غذایی هستند که آلرژن های غذای اصلی در ایالات متحده محسوب می شوند و نیاز به شناسایی برچسب های مواد غذایی دارند.

 

مشخصات تغذیه

بادام یک منبع بسیار خوبی از ویتامین E، منگنز، بیوتین و مس است. بادام، منبع خوبی از منیزیم، ملایدنیوم ، ریبوفلاوین (ویتامین B2) و فسفر است. خوشبختانه، اگر چه یک چهارم فنجان بادام حاوی حدود 11 گرم چربی است، بخش قابل توجهی از آن (7 گرم) چربی غیرمستقیم قلب است.

 

خرید انجیر - فروشگاه اینترنتی - خرید آنلاین - خرید انجیر خشک - آجیل - خرید اینترنتی - خشکبار - خرید آجیل - خرید خشکبار - فروشگاه آنلاین - فروشگاه اینترنتی برداری - خرید فروش اینترنتی - برداری- خواص انجیر - خواص آجیل - خواص انجیر خشک - خواص خشکبار - فروش