Roadie
1397/07/17 13:23:37

خواص بادام زمینی

بادام زمینی ، بر خلاف انتظارات ، بسیار سالم است، بله، یک آجیل کاملا سالم. این نیروگاه های کوچک یعنی بادام زمینی ، منبع خوبی از پروتئین هستند و مواد مغذی ارزشمندی را عرضه می کنند. اما بادام زمینی نیز خیلی چرب است. این در حالی است که آنها سطح چربی خون را بهبود می بخشند و همچنین عروق خونی سالم و الاستیک را تضمین می کنند.

 

بادام زمینی کلسترول خوب را کاهش می دهد

مطالعات بسیاری در زمینه علمی نشان داده اند که بادام زمینی - اگر در مقدار مناسب مصرف می شود – می تواند فوق العاده موثر واقع شود.

بادام زمینی می توانند به کاهش التهاب در دستگاه گوارش و همچنین حمایت از عملکرد قلب، عصب و عضلات کمک کنند.

در مورد بادام تلخ مراقب باشید، چرا که آنها حاوی مقدار زیادی هیدروژن سیانید هستند، و شما نباید آنها را خام بخورید. اما آنها به خوبی برای پخت و پز مناسب هستند. همچنین گفته می شود که میوه های سبز اثر کلسترول را کاهش می دهند.

نکته: بادام نیز دارای مقادیر بیشتری اسید فولیک است که بخصوص در دوران حاملگی به ویژه در حمایت از رشد جنین نقش مهمی دارد.

بادام زمینی حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده است که تأثیر مثبتی بر سیستم قلبی عروقی دارند. ماده حاوی ماده تریپتوفان تأثیر آرام بخش بر روی بدن دارد و بنابراین می تواند یک خواب آرام را به شما هدیه دهد.

با 25 درصد پروتئین در هر 100 گرم، بادام زمینی نیز منبع ایده آل پروتئین است.

و اگر قرصهای قرمز بادام زمینی را مصرف کنید، شما نیز یک بخش اضافی از آنتی اکسیدان ها را دریافت می کنید.

علاوه بر این، مطالعه آمریکایی دانشگاه پردو نشان داد که بادام زمینی تاثیری مثبت بر سطح کلسترول بالا دارد.

شرکت کنندگان که کلسترول بالا در آغاز مطالعه داشتند، کلسترول پایین کلسترول و LDL کلسترول را در پایان مطالعه نشان داد - فقط پس از چهار هفته خوردن 56 گرم بادام زمینی روزانه، در روند کاهش کلسترول تاثیر بسزایی داشته است.

علاوه بر این، مطالعه آمریکایی دانشگاه پردو نشان داد که بادام زمینی تاثیری مثبت بر سطح کلسترول بالا دارد.

بادام زمینی و بهبود سطح تری گلیسیرید

با توجه به آخرین یافته ها، بادام زمینی حتی می تواند سطح تری گلیسیرید (سطوح چربی خون) را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

سطح تری گلیسرید معمولا در چاقی بالا، بلکه نشان می دهد یک اختلال سوخت و ساز چربی و در معرض خطر ترومبوز، تصلب شرایین، سکته مغزی و حمله قلبی شود.

سطوح تری گلیسرید می بلافاصله بعد از غذا های چرب که مواد غذایی چربی، به خون مهاجرت - پس احتمالا برای یک میان وعده بادام زمینی است.

اما چگونه بادام زمینی بر سطح چربی خون تاثیر می گذارد؟

لیو، دانشجوی دکترا علوم تغذیه در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا چیزی که در یک مطالعه 15 مرد چاق بر روی زمین بود.

مردان ابتدا یک منو با چربی بالا گرفتند.

پس از صرف غذا، شرکت کنندگان در مطالعه هنوز دریافت یک لرزش با 85 گرم بادام زمینی زمین و یا یک لرزش بدون بادام زمینی، اما با میزان کالری یکسان است.

سپس خون در همه موارد مورد بررسی قرار گرفت.

به همین ترتیب: افراد مبتلا به لرزش بادام زمینی، میزان تری گلیسیرید را به طور قابل توجهی کاهش دادند نسبت به گروه مقایسه.

بادام زمینی عملکرد عروقی را بهبود می بخشد

اندوتلیوم دیواره داخلی عروق خونی است. وظایف آنها عبارتند از جمله به عنوان مثال، موارد زیر:

تنظیم فشار خون

نگهداری جریان خون از خون

تنظیم لخته شدن خون

با عملکردهای بدنی اندوتلیال، خطر بیماری عروق کرونر به طور ناگهانی افزایش می یابد.

افراد مبتلا به بادام زمینی به منظور مصرف زیاد چربی های خود، سطوح پایین تظاهرات اندوتلیال را نشان دادند.

با این حال، افرادی که تکان خوردن بادام زمینی را نوشیدند، چنین وضعیت بدنی را در عملکرد اندوتلیال نشان ندادند.

بنابراین به نظر می رسید که بادام زمینی می تواند خواص وحشتناک اندوتلیال از غذا با چربی بالا را جبران کند.

"مطالعات قبلی نشان داده است افرادی که بادام زمینی بیش از دو بار در هفته مصرف می کنند خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را پایین می آورند"

توضیح می دهد لیو.

"مطالعه ما اکنون ثابت می کند که اثر محافظتی بادام زمینی می تواند تا حدودی به تاثیر مثبت آن بر سلامت رگ های خونی مربوط شود."

اما بهترین راه برای خوردن بادام زمینی بهترین استفاده از خواص مثبت آن است.

بادام زمینی برای رژیم غذایی سالم

بادام زمینی شور که در چربی کباب شده است توصیه نمی شود.

با این حال از کره بادام زمینی با کیفیت بالا، اطمینان حاصل کنید که چربی های سخت نشده را شامل نشوند.

حتی بهتر است بادام زمینی خالص در کیفیت ارگانیک باشد.

میوه بادام زمینی می تواند به عنوان یک گسترش، مواد تشکیل دهنده پخت، به عنوان یک جزء سس یا دسر استفاده شود.

بادام زمینی سرخ شده در پوسته، که به آسانی می تواند با دست های کرک شده باشد، تقریبا طبیعی ترین شکل لذت بردن بادام زمینی است و تنها با استفاده از بادام زمینی نارنگی در کیفیت غذایی خام است.

اما شما باید این بادام زمینی را فقط تازه بخورید تا از آلودگی قالب ممکن جلوگیری شود یا حتی پس از تجزیه و تحلیل آفلاتوکسین (از آفلاتوکسین) سم تهیه کنید.

همانطور که مصرف بادام زمینی خام می تواند از آلرژی بادام زمینی جلوگیری کند، ما در اینجا توضیح داده ایم: بادام زمینی خام بهتر از بادام زمینی بو داده می باشد.

در اینجا نحوه شستشو بادام زمینی به شما در کاهش وزن کمک می کند: بادام زمینی و کره بادام زمینی به کاهش وزن کمک می کند. ( مطالعه بیشتر: خواص آجیل )

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

 

بادام زمینی

بادام زمینی از خانواده لوبیا می آید و یک محصول است. از نظر گیاه شناسی، بادام زمینی مربوط به لوبیا و نخود است. این به خاطر قوام و محتوای چربی بالا و محتوای نشاسته کم است که بادام زمینی با آجیل گیاهی مقایسه می شود. با این حال، نسبت اسیدهای چرب امگا 3 شناخته شده برای آجیل های گیاهی در بادام زمینی بسیار پایین تر است. به زبان انگلیسی، بادام زمینی به نام "بادام زمینی" نامیده میشود که به معنای مهره مهره است. بر خلاف سایر حبوبات، بادام زمینی نیز میتواند خام خورده باشد.

 

نکات مهم راجع به مصرف بادام زمینی

بادام زمینی به عنوان یک میان وعده سالم

امروزه غذای  بیشتر مرم ناسالم هستند. به جای خوردن سبزیجات و میوه های سالم، اکثر مردم فقط غذای ناسالم را می خورند و به طور فزاینده ای از زنجیرهای غذای سریع (فست فود) مصرف  می کنند. غذاهایی فست فودی می تواند سلامتی شما را به خطر اندازد. به عنوان مثال اگر محصول بادام زمینی را بخرید و آنها را بخورید سالم و خوب است. به خصوص در زمستان، خرید آجیل توصیه می شود. به طور کلی، بادام زمینی بسیار سالم است و به ارتقاء سلامت کمک می کند. با این حال، به عنوان مثال کره بادام زمینی نیز یک محصول بسیار چرب است و فقط باید در حد اعتدال مصرف شود.

 

احتیاط در مصرف بادام زمینی برای افراد مبتلا به آلرژی

بادام زمینی معمولی در واقع مربوط به نخود است. با این حال، بر خلاف نخود فرنگی و لوبیا، می توان آن را همیشه خام خورده و لذت ببرید. لازم به ذکر است که آنها چربی های گیاهی هستند که در مهره ها و بدون چربی های حیوانی وجود دارد. به طور کلی، اثبات شده است که چربی های گیاهی می تواند بهتر از بدن تجزیه شود و از چربی های حیوانی استفاده شود. اما افراد مبتلا به آلرژی باید توجه ویژه ای به آجیل داشته باشند، زیرا اگر بتوانند از این میوه با وجود حساسیت برخوردار باشند، می توانند از عوارض بالایی برخوردار باشند.

 

در مورد بادام زمینی بیشتر بدانید

امروزه بیشتر بادام زمینی در آمریکا رشد می کند. با این وجود، بادام زمینی در حال رشد و صادرات در سنگال، سودان و بخش آسیا است. برای کشت اولیه بومی در آمریکای جنوبی (آند)، کشت در سراسر مناطق گرمسیری و زیرمجموعه توسعه یافته است. اما بادام زمینی نیز در برزیل، غرب آفریقا، هند و چین رشد می کند. پس از برداشت، میوه ها حاوی 40٪ آب است که با خشک شدن به 5٪ تا 10٪ کاهش می یابد. بادام زمینی معمولا بصورت خوراکی و نمکی در دسترس است.

 

استفاده از بادام زمینی

به طور کلی، لوبیا با این واقعیت مشخص می شود که آن را توسط یک نوع پوسته که ما انسان ها می توانیم به راحتی با دست هایمان باز کنیم جدا می کنیم. در مقایسه با بادام زمینی، حبوبات و آجیل نیز وجود دارد که تنها با کمک یک وسیله قابل خوراک هستند زیرا شما نمی توانید پوسته بیرونی را بدون کمک باز کنید. بادام زمینی رسیده می تواند خام، روغنی یا پخته شود. بادام زمینی یکی از مواد قابل استفاده برای تولید صنعتی صنعتی است. با محتوای پروتئین 25٪، آن نیز بسیار مغذی و کالری حاوی از طریق روغن است. پودر کره بادام زمینی تقریبا در تمام محصولات نانوایی یافت می شود، بلکه بیسکویت های ذرت و فلفلی نیز با شیرینی بادام زمینی پوشیده شده است. دلیل آن عطر قوی است که پس از کباب کردن باز می شود.

 

کره بادام زمینی بسیار محبوب است

در آمریکا، کره بادام زمینی به دلیل ارزش غذایی بالا، دارای جایگاه ویژه می باشد.  با سهم 50٪ روغن، 100 گرم بادام زمینی دارای 570 کیلوکالیک و منیزیم است که برای استخوان ها بسیار مهم است و در برابر اسپاسم عضلانی کمک می کند. تمام مواد دیگر پروتئین، پتاسیم، کربوهیدرات مانند فیبر و ویتامین ها هستند. با این حال، مانند همه حبوبات، بادام زمینی نیز حاوی اسید فیتیک است که ویژگی خاصی برای مواد معدنی دارد. اینها تنها به مقدار محدودی در دسترس بدن هستند زیرا اسید فیتیک مانع از جذب این مواد مغذی بدن می شود. عصاره بادام زمینی و به ویژه روغن بادام زمینی بسیار قابل احتراق، و اغلب در غذاهای آسیایی یافت می شود. در این کشور، بادام زمینی به عنوان سالمترین و بهترین خوراکی مصرف می شود.

 

استفاده در لوازم آرایشی

حتی در لوازم آرایشی، نفت فشرده بادام زمینی مانند روغن زیتون بسیار محبوب است. این مورد در میان سایر موارد، در برنامه های ویژه استفاده می شود، در برابر شوره سر بر روی پوست و بر روی پوست کمک می کند و در اگزما به عنوان افزودنی حمام استفاده می شود. برای افرادی که پوست مخصوصا حساس و خشک دارند نیز حمام معمولی یا کرم نازک با روغن بادام زمینی توصیه می شود.

 

بادام زمینی با خواص مهم

بادام زمینی کوچک و مفید است، اما حاوی مقدار زیادی از ویتامین ها، مواد معدنی و انرژی زیادی است. به طور کلی، امروزه بادام زمینی به طور عمده استفاده می شود. با این حال، در این مورد، به دلیل ترکیب با سطح بالای قند، خواص خوب و سالم خود را از دست می دهد. دلیل مصرف کن آن، این است که تا کنون نتیجه گرفته شده است که بادام زمینی می تواند بر اساس مطالعات سرطان ایجاد کند و عواقب بدی را ایجاد کند که حتی می تواند منجر به مرگ شود. با این وجود، باید روی بادام زمینی و خواص آن تأکید داشته باشیم که هیچ حبوباتی مانند بادام زمینی سالم نیست.

 

علاوه بر این، این منبع اصلی صادرات برای کشورهای فقیر اقتصادی آفریقا است. بادام زمینی در مقادیر زیادی رشد می کند که به جای مصرف غذای خود با محصولات دیگر مانند دانه، آنها به عنوان صادرات و سود اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرند. پس از همه، آن را تبدیل به یک رقابت عمده بین صادر کنندگان عمده جهان، که می تواند بهترین حمل و نقل فرود از بادام زمینی به کشورهای اروپایی. به سختی کسی اعتقاد داشت که بادام زمینی چنین نقش مهمی اقتصادی و سالم ایفا می کند که در حال حاضر به طور گسترده در سراسر جهان استفاده می شود( مطالعه بیشتر: خواص انواع آجیل )

 

بنابراین بادام زمینی سالم هستند! اثرات مثبت سلامت عمومی:

در نگاه اول به ترکیبات بادام زمینی، از آنجا که در واقع مقدار زیادی کالری دارد، ممکن است کمی درباره خواص سالم بادام زمینی شک داشته باشید. با این حال، کالری بادام زمینی بسیار سالم هستند و واقعا منبع خالص انرژی برای عضلات، مغز و اعصاب هستند. سطح بالای اسیدهای چرب اشباع نشده کمک می کند تا خطر ابتلا به حمله قلبی یا بیماری قلبی را کاهش دهند. همانطور که مطالعات مختلف ثابت می کند، بادام زمینی در واقع سالم است و با وجود تراکم انرژی بالا، برای افرادی که مایل به از دست دادن وزن هستند نیز مناسب است. اولویت بالا برای یک شیوه زندگی سالم اساسا با یک رژیم متعادل آغاز می شود. بنابراین، مهم است که ترکیبی مناسب از مواد مهم مانند پروتئین های با کیفیت بالا، کربوهیدرات ها و چربی ها را به رژیم غذایی سالم خود اضافه کنید. علاوه بر گوشت، ماهی و یا محصولات لبنی، آجیل طبیعی ایده آل هستند، و مخصوصا برای همه افرادی که آگاهی بهداشتی دارند، راهی سالم برای رفع نیازهای چربی خودشان است. چرا که با مواد ساختمانی ضروری، چربی با کیفیت و نه مقدار کم است. اگر هیچ محدودیتی برای سلامتی و یا آلرژی وجود نداشته باشد، برای هر نفر، یک عدد (حدود 30-40 گرم) بادام زمینی سالم توصیه می شود.

 

بادام زمینی حاوی مواد مغذی بسیار مهم و حیاتی است

ورزشکاران به ویژه با افزایش به دلیل بسیاری از نیازهای حرکت کالری می توانید محتوای انرژی بالا در حدود 670 کیلو کالری در هر 100 گرم بادام زمینی، و همچنین به عنوان محتوای پروتئین در حدود 27G به 100G بادام زمینی لذت ببرید. بادام زمینی حاوی تمام 8 اسید آمینه ضروری ضروری است. به این ترتیب ورزشکاران به درستی از بادام زمینی استفاده می کنند - به شکل یک میان وعده ایده آل و سالم. علاوه بر این، بادام زمینی با حدود 160 میلی گرم در 100 گرم حاوی نسبتا منسجمی از منیزیم است که تأثیر زیادی بر عضلات سالم دارد - بمب های منیزیم قوی! یک بالغ سالم نیاز به حدود 300-400 میلی گرم منیزیم در روز دارد. برای یک عضله سالم مهم است که کلسیم و منیزیم در نسبت متعادل وجود داشته باشد. اگر این به دلیل عدم تعادل عضلات دیگر باشد، خطر افزایش اسپاسم عضلانی و عملکرد کلی عضلات ناسالم وجود دارد. منیزیم نفوذ قوی در عضلات سالم، قدرتمند و آرام شما دارد.   ( مطالعه بیشتر :خواص فندق )

 

نوک ما: برای غذا خوردن طبیعی ترین و سالم بادام زمینی، ما بادام زمینی را در پوسته - بدون چربی شستشو می دهیم. با کباب کردن، بادام زمینی به خصوص طولانی مدت و آزاد از قالب است. 20 گرم بادام زمینی در پوسته حاوی حدود 15 گرم بادام زمینی خالص است.

مطالعات و مزایای بهداشتی برای برخی بیماری ها یا محدودیت های جسمی:

مطالعات مختلف اثرات مثبت سلامت زیرمیزی بادام زمینی را در بر داشت:

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

شرکت کنندگان با سطوح کلسترول بالا در ابتدای مطالعه نمرات خود را در پایان مطالعه پس از مصرف روزانه 56 گرم بادام زمینی بهبود بخشیدند.

افرادی که چاق هستند، اغلب سطح ناسالم و بالا بودن سطح چربی خون (سطوح تری گلیسرید) دارند. تا می توانید از خوردن وعده های غذایی با چربی اجتناب کنید، زیرا وقتی آنها را می خورید، به طور خودکار افزایش وزن را احساس می کنید، این نشان دهنده افزایش خطر ترومبوز، سکته مغزی و حملات قلبی است. مصرف منظم اما متوسط بادام زمینی، تاثیر مثبت و سالم بر کاهش سطح چربی خون دارد.

فیتوسستین - یک ماده سالم بادام زمینی - دارای تاثیر مثبت در مبارزه با سرطان سینه، روده بزرگ و پروستات است.

بادام زمینی دارای مقدار زیادی از تریپتوفان است که تأثیر مثبتی روی خواب آرام گذاشته است.

اسید لینولئیک در بادام زمینی می تواند به یک چهره جذاب و نرم کمک کند. در غیر این صورت، پوست در کمبود لینولئیک اسید قرمز، خشن و لکه دار می شود.

بادام زمینی حاوی مقدار زیادی پلی فنول است که اثرات آنتی اکسیدانی در بدن ما دارد.

 

خرید انجیر - فروشگاه اینترنتی - خرید آنلاین - خرید انجیر خشک - آجیل - خرید اینترنتی - خشکبار - خرید آجیل - خرید خشکبار - فروشگاه آنلاین - فروشگاه اینترنتی برداری - خرید فروش اینترنتی - برداری- خواص انجیر - خواص آجیل - خواص انجیر خشک - خواص خشکبار - فروش