Roadie
1397/04/29 17:49:03

خواص انجیر خشک

آیا انجیر خشک شده سالم است؟

انجیر به عنوان یک سوپر میوه در نظر گرفته شده است. با مقدار زیادی فیبر و کمی کالری یک میان وعده فوق العاده سالم هستند.

اما آیا این خواص فقط برای انجیر خشک است؟

این یک واقیعت انکار ناپذیر است و شناخته شده است که انجیر کاملا سالم هستند. دارا بودن ویتامین های مهم از جمله (  ویتامین C، B2 و B6 ) این میوه را در ردیف پر خاصیت تریت میوه ها قرار داه است.

انجیر از هزاران سال پیش یکی از میوه های مفید برای بدن انسان ها بوده است اما با این حال نمی توان گفت انجیر یکی از قدیمی ترین درختان کاشت شده توسط انسان بوده است. 

میوه های بوته ای انجیر عمدتا از کشور ترکیه می باشد، ولی کشورهای ایران ، مراکش و یونان از قوی ترین کشورهای صادرات انحصاری می باشند.

بنابراین می توان گفت انجیر خشک بسیار سالم می باشد.

انجیر تازه دارای مقادیر زیادی آب ( بیش از 80 درصد ) می باشد، که این مقدار جهت انجیر خشک شده به معنی ویتامین ، کالری و مقدار فیبر بیشتر می باشد.

بنابراین 100 گرم انجیر خشک تقریبا 60 گرم کربوهیدرات دارند که ار این جنبه به دلیل دارا بودن مقادیر زیاد کربوهیدرات تا حدودی سالم به نظر نمی رسند.

همچنین دارای بیش از 10 گرم فیبر هستند که برای هضم فوق العاده مهم هستند. با توجه به مقدار بسیار کم چربی در انجیر خشک و مقدار تقریبا 3 گرم پروتئین و ویتامین های بسیار زیاد آن، می توان گفت انجیر خشک کاملا سالم هستند. 

در اطلاعات فوق که توسط Naehrwertrechner.de جمع آوری شده است علاوه بر موارد فوق، وجود مقدار زیادی آهن، پتاسیم ، کلسیم و مقدار زیادی منگنز و منیزیم دیده می شود. به همین دلیل این میوه بیشتر با ورزشکاران عجین شده و بسیار محبوب ورزشکاران می باشد.

نحوه خشک کردن انجیر خشک چگونه می باشئد؟

بواسطه وجود املاح، مواد معدنی و ویتامین ها ، می توان گفت انجیر یک میوه نیست بلکه یک معجزه گر و یکی از قدیکی ترین محصولات انسان است که از هزاران سال پیش تا به الان از نمونه خشک شده آن استفاده می کردند. اما ما به شما نحوه صحیح خشک کردن آن را می آموزیم:

انجیر را به روش های مختلف خشک می کنند یا بوسیله کوره های مخصوص و یا بوسیله آفتاب.

چقدر نیاز است درباره خواص انجیر خشک بدانیم؟

انجیر خشک تقریبا در بسیاری از نقاط ناشناخته هستند.

انجیر خشک را می توان یک بمب انرژی واقعی تلقی کرد که علاوه بر بسیاری از مواد مغذی، مقدار زیادی کربوهیدرات را به دنبال خود دارد و به این میزان شهرت در تامین کننده انرژی رسیده است. 

انجیر از جنوب شرقی آسیا امروزه به طور عمده در مدیترانه و خاورمیانه کشت می شود. عمدتا در فصل های تابستان و اوایل پاییز است و می تواند در بسیاری از سوپرمارکت های محلی یافت شود. از آنجایی که انجیر آب زیادی دارد، مدت زیادی طول می کشد تا خشک شود. از 100 گرم انجیر طبیعی کمتر از 50 گرم انجیر خشک،بدست می آید. به طور معمول انجیر باید کاملا رسیده باشد. در حال حاضر آنها در حال حاضر دارای مقدار بسیار کم آب نسبت به پر شدن کامل هستند. خشک کردن انجیر باعث افزایش طول عمر آن به فصل زمستان و فراتر از آن نیز می رسد.

در بعضی از کشورها انجیر را به روش زیر خشک می کنند:

انجیرها را نباید در دمای بیشتر از 65 درجه سانتی گراد خشک کرد.

با این حال، یک اجاق خوب کنسرو برای خشک کردن مناسب است که می تواند در دمای پایین مقاومت کند. در صورت لزوم، درب باید کج شود تا گرما ثابت شود. در هوای تازه، کم آبی بدن به طور کلی امکان پذیر است، اما تنها در صورتی که درجه حرارت کمتر از 20 درجه در شب نباشد. فقط یک داره یا یک زنگ را با انجیر بریده شده در خورشید قرار دهید. پس از 2 تا 4 روز، انجیر ها معمولا خشک می شوند. فراموش نکنید که به عقب برگردید.  توجه: عمر انجیر خشک شده در خورشید بسیار پایین تر از روش توصیف شده در اینجا به دلیل محتوای آب باقیمانده بالا است. آبمیوه ها قبل از خشک کردن نباید شیرین شوند. اگر هنوز میخواهید آن را امتحان کنید: قبل از خشک شدن بعضی از آبمیوه های آهکی را می توان بر روی انجیر قرار داد. این به انجیر خشک منجر به اسیدی شدن نور می شود.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

همچنین برای خشک کردن انجیر موارد زیر نیاز است:

انجیر کاملا رسیده

10 تا 16 ساعت ( بسته به اندازه انجیر )

50 درجه خشک کن ( 60 تا 65 درجه )

1. شستن و برش دادن

انجیر قبل از پردازش باید کاملا شسته شود. سپس آنها را با پارچه خشک بشویید: مایع اضافی هنگام خشک شدن مضر است. در حال حاضر انجیر ها را به نصف تقسیم کنید اگر چه آنها می توانند به طور کلی خشک شوند اما طول می کشد.

2. تنظیم کردن

انجیر تهیه شده را در کنار یک شبکه خشک قرار دهید. اگر چند لایه یا سطحی وجود دارد، اما باید فضای کافی در اینجا برنامه ریزی شود. در هیچ شرایطی نباید یک ورق پخت استفاده شود. انجیر به هوای "نفس کشیدن" نیاز دارد. همچنین کاغذ پخت معمولا لازم نیست.

3. دما و مدت زمان

اگر امکان دارد، محلول آب را به 50 درجه برسانید (به علاوه منفی 5 درجه ) و انجیر را حداقل 10 ساعت در خشک کن بگذارید. سپس بررسی کنید که انجیر قوام مورد نظر را داشته باشد.

4. چرخش (فقط کوره!)

پس از حدود 5 ساعت، انجیر ها باید برای اطمینان از نتایج خشک شدن برگردانده شوند. 

5. برداشتن

بعد از 10 ساعت انجیر ها می توانند خشک شوند. معمولا چند ساعت طول می کشد. هر ساعت را بررسی کنید تا ببینید که آیا سختی درست دارند. سازگاری کامل بستگی به سلیقه شما دارد. در هر صورت، میوه ها باید کمی چرب باشند و هیچ مایع نباید روی سطح قابل مشاهده باشد. انجیر خشک نباید بسیار سخت باشد.

6. فروشگاه

انجیر خشک شده بیش از یک سال طول می کشد - زمانی که خشک شده و ذخیره می شود. ذخیره سازی باید در یک مکان انجام شود که به همان اندازه هوای تنگ و سرد باشد. یک شیشه با یک درب بسته در یک صندوق خوب است. هر ظرف انعطاف پذیر در یخچال ایده آل است.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)


جدول کالری میوه خشک:

اغلب میوه های خشک شده نامناسب هستند. آیا واقعا چنین است؟ برای خودتان پیدا کنید ما محبوب ترین میوه های خشک و سبزیجات را تجزیه و تحلیل کردیم و نتایج را در صفحات گسترده و متنوعی تهیه کردیم.

در واقع میوه های خشک سالم هستند؟

در نگاه اول، میوه و سبزیجات خشک یک بمب کالری واقعی است. با خشک شدن میوه مربوطه وزن را به شکل آب از دست می دهد. نتیجه یک غذای بیشتر متمرکز با طعم قوی تر و بیشتر کالری است. اما این نیز دارای مزیت است: اگر میوه ها یا سبزیجات به درستی خشک شده اند، همچنین دارای ویتامین ها و مواد معدنی بسیار بیشتری نسبت به اصلی است. همچنین اسید فولیک کمتر در مواد خشک شده است. تمام میوه های خشک حاوی فراوانی طبیعی تر از انواع تازه است. برای اکثر موارد، محتوای قند حتی بیشتر از 50 درصد افزایش می یابد. این بر روی کربوهیدراتهای موجود تاثیر می گذارد.

میوه های خشک تاثیر مثبتی روی روده دارند. دلیل افزایش محتوای فیبر (به عنوان خوانده شده در infographic) دلیل است. اما مراقب باشید: در مقادیر بسیار زیاد، میوه های خشک نیز می توانند یک اثر ملال آور یا باعث التهاب کنند. همچنین خوب است: محتوای چربی بسیار ناچیز است، به عنوان مثال، می توان گفت میوه های خشک یک میان وعده سالم تر از انواع شکلات ها می باشند.

محتوای کم آب به طور کلی هیچ مشکلی ندارد. با این حال، باید مراقبت از هیدراتاسیون کافی انجام شود. کسانی که بیشتر از مایع مورد نیاز خود را بیش از میوه مصرف کرده اند و در حال حاضر بیشتر میوه های خشک می خورند، نباید یک لیوان آب در روز بخورند. به طور کلی می توان گفت که میوه های خشک سهم قابل توجهی در رژیم غذایی ندارند، اما می توانند کاملا سالم باشند.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

مزایای سلامتی انجیر
انجیرها دارای فیبر بالا هستند و منبع خوبی از چندین مواد معدنی ضروری هستند، از جمله منیزیم، منگنز، کلسیم (که باعث افزایش تراکم استخوان)، مس و پتاسیم (که به کاهش فشار خون کمک می کند) و همچنین ویتامین ها، عمدتا K و B6.

علاوه بر نگه داشتن خیلی طولانی، ارزش تغذیه ای از انجیر ها هنگام خشک شدن افزایش می یابد. به عنوان مثال، نیم فنجان انجیر تازه، کلسیم به اندازه نصف فنجان شیر تولید می کند، اما یک انجیر خشک تنها حاوی کلسیم تقریبا به اندازه یک تخم مرغ است. این که تازه یا خشک شده، انجیر حاوی آنتی اکسیدان های قدرتمند است که رادیکال های آزاد را در بدن شما را خنثی می کنند و با بیماری مبارزه می کنند.

انجیر، مقدار سالم فیبر رژیمی را تامین می کند که سیستم شما را تنظیم می کند و ممکن است در کنترل وزن نیز تاثیر مثبتی داشته باشد. بر اساس یک مطا ( مطالعه بیشتر: همه چیز درباره انجیر )

 

خرید انجیر - فروشگاه اینترنتی - خرید آنلاین - خرید انجیر خشک - آجیل - خرید اینترنتی - خشکبار - خرید آجیل - خرید خشکبار - فروشگاه آنلاین - فروشگاه اینترنتی برداری - خرید فروش اینترنتی - برداری- خواص انجیر - خواص آجیل - خواص انجیر خشک - خواص خشکبار - فروش