Roadie
1396/06/11 04:50:35

خاصیت درمانی خرما

خاصیت درمانی خرما
یبوست: خرما اغلب به عنوان رژیم لاغری شناخته می شود. به همین دلیل خرما اغلب توسط افرادی که از یبوست رنج می برند خورده می شود. برای رسیدن به اثر ملین مورد نظر، شما باید آنها را در آب به مدت یک شب بخیسانید. سپس برای نتیجه مطلوب تر صبح ها به صورت شربت آنها را میل فرمایید. خرما دارای محتوای بالای فیبر محلول است که در تثبیت اجابت مزاج سالم و هضم مواد غذایی از طریق دستگاه گوارش، به طور قابل توجهی می تواند به تسکین علائم یبوست کمک کند.

سلامت و قدرت استخوان: میزان قابل توجهی از مواد معدنی هستند که در خرما یافت شده است، یک پرورش دهنده برای تقویت استخوان ها و مبارزه در برابر بیماری دردناک و ناتوان کننده مانند پوکی استخوان، می باشد. خرما حاوی سلنیوم، منگنز، مس و منیزیم، که همگی این مواد، به توسعه سلامت استخوانها و قدرت، به ویژه هنگامی که انسان به سن شروع ضعف استخوان ها می رسد، می انجامد. بنابراین، خرما را بخورید و استخوان های خود را تقویت کنید!

اختلالات روده ای: میزان نیکوتین در خرما، برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است. مصرف مداوم خرما باعث مهار رشد موجودات پاتولوژیک می شود و به همین دلیل آنها را برای تحریک رشد باکتری های مفید در روده کمک می کند. از جمله مواد موجود درخرما برای بهبود گوارش، فیبر نامحلول و محلول غذایی و همچنین بسیاری از اسیدهای آمینه مفید است که باعث تحریک در هضم مواد غذایی می شود و بدان معنی است که مواد مغذی بیشتری از طریق دستگاه گوارش جذب می شود و بدن انرژی بیشتری برای سوزاندن خواهد داشت. (خواص و ارزش غذایی خرما)

کم خونی: خرما حاوی مواد معدنی بالا است که برای بسیاری از شرایط مختلف سلامتی مفید است، اما با دارا بودن میزان قابل توجه آهن، آن را یک مکمل غذایی مناسب برای افرادی که از کم خونی رنج می برند، می دانند. سطح بالای آهن، کمبود ذاتی آهن در بیماران آنمی را متعادل می کند، در حالی که کاهش خستگی و افتادگی، انرژی و قدرت را افزایش می دهد.

درمان آلرژی: یکی از جالب ترین واقعیت های خرما، وجود گوگرد ارگانیک است. گوگرد یک عنصر است که اغلب در غذاها یافت می شود، اما تعداد زیادی از مزایای بهداشتی، از جمله کاهش واکنشهای آلرژیک و آلرژی فصلی است. (رینیت آلرژی فصلی) که تنها در ایالات متحده حدود 23 میلیون نفر را شامل می شود. خرما یک راه عالی برای خلاص شدن از بیماری هستند. (خرید خرمای کبکاب)