Roadie
-621/-36/-26 00:00:00

بیماری های انجیر

میوه های خشک به خاطر شیرینی و طعم لذیذ آن، برای مصرف کنندگان محبوب است. آنها نیز با دوام و در نتیجه همیشه در دسترس هستند. علاوه بر حلقه های سیب خشک، زردآلو، آلو و انگور خشک (سلطان ها، کشمش، آبنبات)، شیرینی های خشک در مقیاس وسیع مصرف می شوند. آنها همچنین به عنوان مواد تشکیل دهنده در مسیلی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از این میوه های لذیذ، انجیر است که طرفد اران زیادی دارد.

 

منشاء

درخت انجیر یک گیاه زراعی باستانی است که آشور و مصری آن را می دانستند.انجیر تقریبا 3000 سال پیش در یونان کاشته شده بود.

کشت محصولات تجاری انجیر تنها در اواخر قرن نوزدهم در کشورهای مدیترانه، عمدتا در ترکیه آغاز شد.

گشنیز، انجیر تازه تنها برای مدت کوتاهی پایدار هستند و بنابراین عمدتا خشک می شوند (خشک کردن ساده یا بعد از خشک شدن، غوطه وری در آب نمکی یا بخار، سپس خشک شدن در هوا و فشار دادن آن به اشکال خاص).

بسته به نوع، تمایز بین:

لایه چهره به لایه ها فشرده شده است

شیرینی های قارچ مرتب به قرص ها

انجیر لردا در رول گذاشته شده است

انجیر گریلند انجیر

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

معرفی

در میوه های خشک، میكوتوكسین ها (قارچهای قالب) رخ می دهند، هم آفلاتوكسین ها و هم اكراتوكسین A. به همین دلیل، این میوه ها به طور مرتب برای این سموم مورد بررسی قرار می گیرند. (کلیک کنید: چرا انجیر اعجاب انگیز است)

در میان این میوه های خشک، انجیر خشک شده آشکار است، زیرا بیشتر از این میوه های خشک شده مورد حمله این سموم قرار می گیرند. آلودگی به سموم به دلیل شرایط آب و هوایی موجود در مناطق کشت (از جمله یونان، اسپانیا، ایران و به ویژه ترکیه) و شکل خاص میوه مورد توجه قرار گرفته است. این یک میوه خاکستری با باز شدن در میوه است که برای لقاح گل و بنابراین برای تشکیل میوه ضروری است.

پالپ آبدار و مغذی است، در نتیجه، زمین های ایده آل برای میکروارگانیسم ها، در میان دیگران تشکیل می شود. قالب هایی که می توانند از طریق باز کردن میوه به طور مستقیم به خمیر میوه نفوذ کنند.

این پاشنه آشیل انجیر است. همچنین با توجه به خشک شدن نامناسب یا ناکافی و آسیب میوه ها، عفونت توسط قالب ها می تواند در طول پردازش رخ دهد.

 

نمونه برداری

نمونه برداری از میوه های خشک برای تحقیق بر روی میکوتوکسین ها از اهمیت زیادی برخوردار است. از آنجا که نمونه گرفته شده باید نماینده دسته موجود باشد، نمونه برداری بسیار پیچیده است. دلیل این امر این است که وقوع مایکوتوکسینها در این ماتریس معمولی قطعه یکنواخت نیست، اما منحصر به فرد، E. E. به اصطلاح "لانه های میکروسکوپی" یا "نقاط داغ". این انجیر خشک فردی است که توسط مایکوتوکسین ها بسیار بارگذاری می شوند. به منظور شامل این موارد، روش نمونه گیری اهمیت حیاتی دارد و بنابراین با مقررات خاص تنظیم می شود.

اصل اساسی این مقررات این است که مقدار نمونه های فردی که به مقدار موجود در انبار بستگی دارد، می تواند به صورت یکنواخت بر کل مقدار سهام توزیع شود. این می تواند بسیار وقت گیر و پر هزینه باشد. (  برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر صدیک به فروشگاه آنلاین برداری مراجعه کنید )

تحقیقات و نتایج

از آنجایی که انجیر وارد می شوند، آنها به طور منظم در زمینه بازرسی واردات مورد بررسی قرار می گیرند.

با این حال، در این مورد تنها یک مطالعه بر روی آفلاتوکسین انجام می شود، زیرا تنها برای این میکوکوتوکسین ها حداکثر میزان قابل اجرا در سراسر اروپا است (نگاه کنید به EU (Regulation) 1881/2006).

برای اکراتوکسین A هیچ محدودیتی وجود ندارد حداکثر سطح OTA در انجیر (8 میکروگرم بر کیلوگرم) تنها در مقررات آلمان در مورد محدود کردن آلاینده ها در مواد غذایی (KmV) تنظیم شده است. شکل هایی که بیش از این حد است، ممکن است در آلمان تجویز نشود و نباید به عنوان ماده ای برای سایر مواد غذایی (میوه یا نان، نعناع برای میسلی، برش میوه و غیره) استفاده شود.

در سال های 2009، 2010 و 2011، مجموعا 80 نمونه انجیر خشک از اکتاتوکسین A و 77 نمونه به صورت آفلاتوکسین B1، B2، G1 و G2 مورد آزمایش قرار گرفتند. این محصول بیشتر از ترکیه (62 نمونه) و همچنین از ایران (4 نمونه)، از یونان (1 نمونه) آغاز شد، 13 نمونه قابل ردیابی نشدند.

در حدود 80٪ نمونه ها، این سموم قابل شناسایی نبودند.

( برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید انجیر به فروشگاه آنلاین بِرداری مراجعه کنید)

آفلاتوکسین:

در 16٪ نمونه ها، آفلاتوکسین B1 کمتر از 4٪ بالاتر از حداکثر سطح 2 μg / kg بود. بالاترین مقدار محتوا 43 μg / kg بود. مجموع آفلاتوکسینهای B1، B2، G1 و G2 مشابه است. در 13٪ نمونه ها، محتوای آفلاتوکسین ها کمتر از حداکثر 4 میکروگرم در کیلوگرم بود، بیشترین مقدار محتوی 84 میکروگرم در کیلوگرم بود.

بالاترین میزان تشخیص افلاتوکسین ها حدود 20 برابر بیشترین سطح قانونی بود. (کلیک کنید: خواص انجیر خشک برای درمان بیماری ها)

 

نتیجه گیری:

همانطور که از این نتایج دیده می شود، انجیر معمولا بدون مشکالت است. با این حال، در میوه های خشک و یا به خصوص انجیر، همیشه باید انتظار داشته باشید که میوه های فردی با مایکوتوکسین بسیار آلوده باشند. حضور برخی از میوه های بسیار پر بار باعث می شود که مقادیر زیادی این میوه های خشک دیگر قابل حمل نباشند.

 

خرید انجیر - فروشگاه اینترنتی - خرید آنلاین - خرید انجیر خشک - آجیل - خرید اینترنتی - خشکبار - خرید آجیل - خرید خشکبار - فروشگاه آنلاین - فروشگاه اینترنتی برداری - خرید فروش اینترنتی - برداری- خواص انجیر - خواص آجیل - خواص انجیر خشک - خواص خشکبار - فروش